صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » رئیس کل دادگستری استان اصفهان: الگو و مدل حقوق شهروندی مطابق با معیارهای اسلامی باشد

رئیس کل دادگستری استان اصفهان: الگو و مدل حقوق شهروندی مطابق با معیارهای اسلامی باشد

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: در حفظ حقوق شهروندی با حاکمیت ارزش‌های انسانی و اسلامی، مجموعه‌ای از هنجارها و ناهنجاری‌ها و ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها مورد نظر و دقت قرار می‌گیرد که لازمه آن رسیدن به حقوق واقعی افراد جامعه است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۴ - سه شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۵

به گزارش صاحب نیوز؛حجت الاسلام و المسلمین اسدالله جعفری اظهار داشت: در حفظ حقوق شهروندی با حاکمیت ارزش‌های انسانی و اسلامی، مجموعه‌ای از بایدها و نبایدها، هنجارها و ناهنجاری‌ها و ارزش‌ها و ضد ارزش ها مورد نظر و دقت قرار می‌گیرد که لازمه آن رسیدن به حقوق واقعی افراد در جامعه است.

وی افزود: در این مسیر باید به گونه‌ای عمل شود که هر فرد همانگونه که حقوق خود را محترم می‌داند نسبت به رعایت حقوق دیگران نیز حساسیت و دقت لازم را دارا باشد و تلاش برای رسیدن به جامعه‌ای ارزشی، قانونگرا و قوی در حفظ حقوق مردم وظیفه ماست.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه در هر نظام حاکمیتی الگو و مدلی برای حقوق شهروندی تعریف و پذیرفته شده، گفت: در جامعه اسلامی ما الگوها بر اساس باورها و اعتقادات دینی و قانون اساسی ترسیم شده و حفظ و رعایت آن بر این اساس و الگو مورد انتظار است.

وی ادامه داد: رصد و بازرسی موارد نقض حقوق شهروندان در بخش‌های مختلف ضروری است و دستگاه قضایی با تشکیل هیأت‌های بازرسی در این مورد هم در درون دستگاه قضایی استان و هم سایر بخش‌ها با دقت و حساسیت رعایت حقوق مسلم شهروندان را نظارت و پیگیری می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × 2 =