صاحب نیوز

14001106000196_Test_PhotoN

لزوم تفکیک فعالیت‌های سازمان‌های دینی در کشور

امام جمعه اصفهان بر لزوم تفکیک فعالیت‌های سازمان‌های دینی تأکید کرد و گفت: در حال حاضر تعدادی از نهاد‌های مذهبی کشور هر کدام یک کار واحدی را انجام می‌دهند در حالی که اگر هر یک از این نهاد‌ها، حوزه تخصصی را در دستورکار خود قرار دهند، مطمنئاً فعالیت‌های فرهنگی رشد سریع‌تری به خود می‌گیرد.

کدخبر: 1077994
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ @ ۱۱:۰۱


به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد، امام جمعه اصفهان، در دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، ضمن قدردانی از فعالیت‌های حجت‌الاسلام رحمت الله اروجی، اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های شاخص وی نظم‌دهی و سامان‌بخشی به هیئات مذهبی بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد مدیر جدید تبلیغات اسلامی استان با سابقه درخشانی که در کارنامه خود دارد، بتواند فعالیت‌های بسیار خوبی در حوزه‌های فرهنگی انجام دهد.

طباطبایی‌نژاد ادامه داد: رهبر انقلاب اسلامی در صحبت‌های چند روز گذشته خود بر تبیین مسائل دینی در بین مردم تأکید داشتند؛ بنابراین جامعه مذهبی کشور اعم از روحانیون و طلاب، مداحان و… باید به این موضوع به ویژه در برنامه‌های مختلف اهمیت دهند و سازمان تبلیغات اسلامی نیز باید در فرایند این کار اهتمام و تلاش بیشتری به کار گیرد.

امام جمعه اصفهان بر لزوم تفکیک فعالیت‌های سازمان‌های دینی پرداخت و تصریح کرد: در حال حاضر تعدادی از نهاد‌های مذهبی کشور هر کدام یک کار واحدی را انجام می‌دهند در حالی که اگر هر یک حوزه تخصصی را در دستورکار خود قرار دهد، مطمنئاً فعالیت‌های فرهنگی رشد سریع‌تری به خود می‌گیرد؛ به طور مثال اگر سازمان تبلیغات اسلامی تنها وظیفه اعزام مبلّغ و دفتر تبلیغات مسؤول آموزش و تربیت مبلغان را به انجام رسانند، به طور قطع کار با انسجام بهتری و به صورت تخصصی پیش می‌رود.

وی همچنین بیان کرد: تربیت مبلغ تخصصی و اعزام آنان به مناطق مختلف یکی از اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا مسائل دینی برای مردم تبیین شود، بنابراین اگر هر اداره‌ای به صورت تخصصی فعالیت‌های خود را ادامه دهد این کار به درستی پیش می‌رود.

در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت:  تلاش می‌کنیم تا آنچه مورد رضایت رهبر انقلاب در خصوص مسائل فرهنگی و دینی است را خصوصاً در استان‌هایی که نگاه ویژه‌ای بر تبلیغ و گسترش کار فرهنگی دارند ادامه دهیم و این کار با تعامل مؤثر با نماینده ولی فقیه در استان انجام می‌گیرد.

وی اضافه کرد: در زمینه کادرسازی در بین روحانیون، تربیت مبلغان تخصصی و انسجام‌پروری برنامه‌های زیادی را مدنظر داریم که با حمایت‌های نهاد‌های دولتی و مردمی این کارها را انجام و گسترش خواهیم داد.

انتهای پیام/