صاحب نیوز

1400100509465283124355584

اصفهان زرد شد، بازگشت رنگ زرد کرونایی به ۶ شهرستان استان اصفهان

با افزایش شمار چند برابری مبتلایان شناسایی شده در یک هفته اخیر و در روزهایی که مردم بی‌توجه به نوبت سوم واکسن و شیوه‌نامه‌های بهداشتی شدند نقشه کرونایی اصفهان دوباره رنگ زرد را به خود دید و ۶ شهرستان زرد شدند.

کدخبر: 1078010
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ @ ۱۱:۴۱


به گزارش صاحب نیوز؛ زنگ خطر امیکرون در استان اصفهان با کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از یک طرف و از طرف دیگر ساده‌انگاری برای دریافت نوبت سوم واکسن به صدا در آمده است.  این موضوع نگرانی‌ها را برای شیوع دوباره کرونا و افزایش تعداد مبتلایان به دنبال دارد.

خبرها از این حکایت دارد که تعداد مبتلایان امیکرونی در استان اصفهان به 400 نفر رسیده و سیل خطرناک امیکرون در راه رسیدن به استان است. دریافت نوبت سوم واکسن در این شرایط می‌تواند یک حاشیه امن دفاعی ایجاد کند.

امیکرون سویه غالب کشور شده و ادامه ساده‌انگاری‌ها به معنی چراغ سبز به بازگشت محدودیت‌های آزار دهنده اقتصادی و اجتماعی و تکرار روزهای غم انگیز و ترسناک است.

شمار مبتلایان شناسایی شده در یک هفته اخیر چند برابر شده و با سرعت زیاد در حال افزایش است و در روزهایی که مردم بی‌توجه به نوبت سوم واکسن و شیوه‌نامه‌های بهداشتی شدند نقشه کرونایی دوباره در حال زرد و نارنجی شدن است.

اصفهان زرد شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به افزایش مبتلایان به کرونا در استان، اظهار داشت: ضروری است مردم همچنان رعایت نکات بهداشتی را مدنظر قرار بدهند، موضوعی که بارها و بارها از بدو ورود این ویروس منحوس به کشور به مردم داده شده ولی متاسفانه عده‌ای از آن سر باز می‌زنند.

پژمان عقدک افزود: موضوع واکسیناسیون نوبت سوم در شرایط فعلی ضروری است و تا کنون 23 درصد جمعیت هدف واکسن نوبت سوم را دریافت کرده‌اند که توصیه می‌شود افرادی که 3 ماه از دریافت نوبت دوم آنها گذشته برای تزریق نوبت سوم اقدام کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه از سیزدهم آذر کلانشهر اصفهان به رنگ آبی کرونایی درآمده بود، گفت: متاسفانه براساس آخرین رنگ‌بندی کرونایی امروز ششم بهمن اصفهان با افزایش مبتلایان به کرونا زرد شد.

وی ادامه داد: به غیر از شهر اصفهان، شهرستان‌های چادگان، خمینی‌شهر، فریدون‌شهر، نائین و نطنز هم زرد شدندکه در صورت ادامه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید منتظر قرمز شدن دوباره نقشه کرونایی استان و رسیدن به روزهای سخت ماه‌های گذشته باشیم.

عقدک تصریح کرد: با توجه به سرایت‌پذیری سریع امیکرون، همچنان به مردم توصیه می‌شود از حضور در دورهمی‌های دوستانه، خانوادگی و اماکن شلوغ خودداری کرده و برای حفظ سلامتی خود و خانواده بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده تا دوباره به روزهای تلخ برنگردیم  و شاهد از دست دادن عزیزانمان نباشیم.

انتهای پیام/