صفحه اصلی » سیاسی » گره زدایی جایگزین گره زایی شود/ تلاش مسئولان، رسیدگی به مسائل مربوط به معیشت پایدار مردم است

استاندار اصفهان در تیران و کرون:

گره زدایی جایگزین گره زایی شود/ تلاش مسئولان، رسیدگی به مسائل مربوط به معیشت پایدار مردم است

استاندار اصفهان با اشاره به رسیدگی ویژه به مسائل مهم شهرستان تیران و کرون، گفت: سفرهای شهرستانی به منظور بررسی و رفع مسائل و مشکلات حل نشده شهر و روستاها از نزدیک برنامه ریزی شده است تا گره زدایی را جایگزین گره زایی کند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳ - شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان به‌ همراه معاونین و جمعی از مدیران کل استانی با حضور در شهرستان تیران و کرون، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا و دیدار از خانواده های شهدا، به بررسی ظرفیت ها و مشکلات این شهرستان پرداخت.

استاندار در شرایط بارش شدید باران در روستای دره بید این شهرستان حاضر شده و پس از دیدار با خانواده شهید مشکلات این روستا را بررسی کرد.

در ادامه ضمن بازدید از محورهای حادثه ساز این شهرستان و افتتاح واحد پرورش بوقلمون با ظرفیت پرورش 20 هزار قطعه بوقلمون، همراه با معاونان و مدیران کل در ملاقات های مردمی به بررسی مشکلات و درخواست ها پرداخت.

برگزاری جلسه مشترک شورای اداری استان و شهرستان، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان با حضور فعالان عرصه تولید شهرستان تیران و کرون، حضور در امامزاده احمد علیه السلام و تجلیل از مادران شهدا در کنار دیدار با مردم، جلسه با شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاها، جلسه با نخبگان فرهنگی و اجتماعی، دیدار از جانباز و خانه محبت شهر تیران از جمله برنامه های دیگر سفر استاندار و هیات همراه به شهرستان تیران و کرون بود.

بررسی کاربردی مشکلات شهرستان تیران و کرون در جلسه شورای اداری مشترک

جلسه مشترک شورای اداری استان و شهرستان، با ریاست سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان و با حضور مدیران کل، فرماندار، معاونین و مسوولان ارگان های دولتی در شهرستان تیران و کرون برگزار شد که به منظور بررسی کاربردی مشکلات شهرستان تیران و کرون، موارد به صورت جداگانه مطرح و توضیحات و تصمیمات لازم توسط مدیر کل و مسوولان مربوطه ارائه و اتخاذ شد.

از جمله مباحث مطرح شده در جلسه مشترک شورای اداری استان و شهرستان تیران و کرون عملیات اجرایی دو بانده شدن محور چادگان تیران و احداث تقاطع غیر هم سطح، تامین زمین جهت طرح نهضت ملی طرح مسکن شهر عسگران و رضوانشهر و تیران، باند دوم محور تیران-سامان، بازنگری طرح جامع شهر تیران، اصلاح نقاط حادثه خیز به ویژه در روستای ورپشت، پل ورودی شرقی شهر تیران، زیر گذر باغات شهر تیران، عدم استقرار برخی ادارات دولتی در شهرستان تیران و کرون از جمله ایستگاه هواشناسی، تعیین تکلیف مدیریت تعزیرات حکومتی و ارتقای آن، مشکلات حوزه کشاورزی از جمله بازار فروش محصولات کشاورزی از جمله محصولات گلخانه ای، مشکلات حوزه بنیاد مسکن از جمله بهسازی و اجرای طرح هادی تعدادی روستاها، تسریع در ساخت مسکن محرومین، مشکلات مربوط به حوزه برق، گاز، آب، مشکلات بخش بهداشت و درمان از جمله وضعیت بیمارستان بهنیا و مشکلات فاصله ارائه خدمات اورژانس با توجه به بعد مسافت از ابتدای حوزه شهرستان تا شهر تیران، مشکلات مربوط به میراث فرهنگی و گردشگری بود و سایر موارد به صورت اختصاصی در جلسات آتی با مدیران کل بررسی خواهد شد.

دشمنان تلاش زیادی برای ایجاد ناامیدی در جوانان ایران اسلامی انجام داده اند

در همایش نخبگان فرهنگی و اجتماعی، تعدادی از جوانان فعال و نخبگان شهرستان درخواست ها، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح کردند و در ادامه استاندار ضمن ایراد سخنانی به بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث بیان شده پرداخت.

استاندار اصفهان در این جلسه با اشاره به اهمیت توجه به افق های آینده ایران اسلامی، اظهار کرد: جوانان در کنار ایجاد حس نشاط در هم نوعان خود با ارائه پیشنهادهای موثر و پویا می توانند گام بزرگی در جهت کمک به مسئولان برای حل معضلات و مشکلات و رسیدن به قله های پیشرفت بردارند.

سید رضا مرتضوی با بیان اینکه دشمنان تلاش زیادی برای ایجاد ناامیدی در جوانان ایران اسلامی انجام داده اند، گفت: رسانه های خارجی با بزرگنمایی نسبت به مشکلات داخلی کشور ایران و سانسور کردن مشکلات کشورهای غربی موجی از ناامیدی و یاس را در مردم به ویژه جوانان ایجاد کرده اند.

وی ادامه داد: این ناامیدی علاوه بر ایجاد سستی در جوانان، موجب پسرفت کشور در آینده نزدیک خواهد شد و مسیر پیش رو نخبگان، مسیر در خور شانی نیست.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: در فضای رسانه ای ایران اخبار منفی بازدید بسیار زیادی دارد و مردم به جای پیگیری پیشرفت ها و نقاط مثبت به حواشی و حوادث توجه بیشتری دارند که این رویکرد باید اصلاح شود.

مرتضوی با اشاره به مباحث مطرح شده توسط نخبگان در این جلسه، به صورت جداگانه موارد را تحلیل و بررسی کرد و از جوانان و نوجوانان خواست تا با امید و انگیزه بیشتر برای رسیدن به جایگاه های بهتر در کنار مسوولان قدم بر دارند.

گره زدایی جایگزین گره زایی شود

استاندار اصفهان در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان تیران و کرون و استان اصفهان با اشاره به رسیدگی ویژه به مسائل مهم شهرستان تیران و کرون، اظهار کرد: سفرهای شهرستانی به منظور بررسی و رفع مسائل و مشکلات حل نشده شهر و روستاها از نزدیک برنامه ریزی شده است تا گره زدایی را جایگزین گره زایی کند.

سید رضا مرتضوی ارتباط بی واسطه با مدیران استان را راهگشای بسیاری از مسائل دانست و گفت: انجام بازدید میدانی، برگزاری جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، شورای اداری مشترک و جلسات با حضور مدیران کل از جمله برنامه های سفر در شهرستان ها است تا رویکرد وقت گذاری و توجه کردن مدیران از مناطق قوی تر به مناطق محروم تر گسترش یابد.

تلاش مسئولان رسیدگی به مسائل مربوط به معیشت پایدار مردم است

وی با اشاره به اولویت های رسیدگی در سفرهای شهرستانی، تصریح کرد: تلاش مسئولان رسیدگی به مسائل مربوط به معیشت پایدار مردم است که به این منظور در جلسات، به حل مشکلات بنگاه های اقتصادی نیاز به توسعه و تعطیل شده و سایر بنگاه هایی که با پشتیبانی کار آنها به چرخه تولید بر می‌گردد، می پردازند.

استاندار با بیان اینکه در سفر به شهرستان تیران و کرون ۱۲۰ ملاقات مردمی انجام شد، گفت: رسیدگی به اقتصادهای خرد جامعه در دستور کار ویژه سفرهای شهرستانی تعریف شده و در این سفر تعداد قابل توجهی از فعالان اقتصادی بزرگ و کوچک به پیگیری مسائل و مشکلات خود پرداختند.

مرتضوی خاطر نشان کرد: مسائل متعددی در شهرستان تیران و کرون از جمله در زمینه رفع مشکلات مردم در زمینه های مختلف، رفع موانع تولید و کمک به افزایش اشتغال، بررسی و حل مشکلات راه، مسکن، بهداشت، کشاورزی، میراث فرهنگی، زیر ساخت ها، برق، آب، گاز، مسائل شهرداری ها و دهیاری ها رسیدگی شد.

وی با اشاره به شکایت های مردم نسبت به موضوع حمل و نقل و راه، خاطر نشان کرد: در این سفر مصوبات خوبی در حوزه راه و شهرسازی و راهداری اتخاذ شد که قطعا با همت مسئولان شاهد رفع مشکلات خواهیم بود.

دبیرخانه استانداری به صورت ویژه نسبت به پیگیری این موارد اقدام می کند

استاندار با اشاره به دغدغه مردم پیرامون اجرای مصوبات برای حل هر چه سریعتر مشکلات، تصریح کرد: مصوبات اخذ شده در سفرها با همراهی دستگاه های تخصصی انجام خواهد شد و دبیر خانه استانداری به صورت ویژه نسبت به پیگیری این موارد اقدام می کند.

مرتضوی با بیان اینکه تصمیمات خوبی برای حل مسائل و کمک به افزایش تولید و اشتغال گرفته شد، ادامه داد: فرمانداران شهرستان ها پیگیر انجام مصوبات سفر و انعکاس آن به استان هستند.

استاندار با اشاره به حضور در منزل خانواده های شهدا و جانبازان و پاسداشت رشادت های انجام شده، دیدار با اقشار محروم جامعه و مشورت گرفتن از نخبگان، تصریح کرد: دیدار با اقشار مختلف مردم و آشنایی با دیدگاه ها و نظرات آن ها امری مهم برای حل مسائل شهرستان ها است.

وی با بیان اینکه در دیدار با خانواده شهدا، مادر شهید خواستار حل مشکلات مردم شد و از درخواست شخصی امتناع کرد، گفت: رشادت و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران در حال حاضر در خانواده بزرگوارشان هم تجلی دارد و این موضوع برای ما درس‌آموز است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 1 =