صفحه اصلی » سیاسی » یاد و خاطره ۲۱۷ شهید تقدیمی اصفهان برای پیروزی انقلاب اسلامی نباید فراموش شود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان:

یاد و خاطره ۲۱۷ شهید تقدیمی اصفهان برای پیروزی انقلاب اسلامی نباید فراموش شود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: استان اصفهان در زمان انقلاب تعداد ۲۱۷ شهید تقدیم انقلاب کرده است که نباید یاد و نام این شهدا فراموش شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۹ - شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد علی احمدی در جلسه ستاد استانی دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: امسال ایام‌الله دهه فجر در چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حالی برگزار می‌شود که مجموعه فعالان عرصه فرهنگ برای بزرگداشت این مناسبت بزرگ ملی برنامه‌های مردمی خوبی را تدارک دیده‌اند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: آغازین روز دهه فجر که مصادف با سالروز ورود حضرت امام(ره) است، مطابق با روال سال های قبل با برنامه‌های متنوع در نقاط مختلف استان برگزار می‌شود که از جمله آن‌ها در گلستان شهدای اصفهان و گلزار شهدای شهرستانها و شهرها و روستاهای استان است.

وی گفت: برای بزرگداشت ایام‌الله دهه فجر ستادهای مردمی دهه فجر در سراسر استان در نقاط مختلف شهری و روستایی و همچنین در همه مجموعه‌هایی که به نوعی مردم در آن‌ها نقش دارند، مثل همه شهرها و روستاها، مدارس، کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی و تولیدی فعال خواهد شد.

* ۲۷ کمیته در ستاد دهه فجر استان تشکیل شده است

فرماندار اصفهان با بیان اینکه برای اقشار مختلف مردم به منظور بزرگداشت این ایام باشکوه برنامه‌های خاصی تدوین شده‌ است، گفت: ۲۷ کمیته در ستاد دهه فجر استان و به اقتضای شرایط در شهرستان‌های استان کمیته‌های مختلفی متشکل از نهادهای مردمی و انقلابی و دستگاه‌های اجرایی تشکیل شده است.

احمدی ادامه داد: بر همین اساس تأکید ما بر این بود که مسئولان برگزاری ستادهای دهه فجر با ائمه محترم جمعه هماهنگی داشته باشند که برنامه‌هایی که برای یوم‌الله ۲۲ بهمن هست تداخل و اختلافی با برنامه‌های نماز جمعه نداشته باشد و به همین دلیل هماهنگی‌های خوبی را با شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در استان داشتیم.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: ۱۲ بهمن از چند جهت برای ما روز مهمی است، نخست آنکه سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) است، و از طرفی ۱۲ بهمن آغاز و مقدمه جشن‌های سالروز پیروزی انقلاب اسلامی می‌باشد، بهترین سند شناخت گذشته، وضع موجود و اهداف آینده؛ بیانیه گام دوم انقلاب است.

احمدی ادامه داد: برنامه‌های ستاد دهه فجر امسال براساس چند محور از جمله تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

فرماندار اصفهان اظهار داشت: مردم با رهبری و هدایت امام راحل، انقلاب را به پیروزی رساندند و همواره ایشان و نایب بر حقشان را چراغ راه خود قرار داده و حرکت کرده‌اند ما نیز بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را الگو و سرمشق فعالیت‌های ایام‌الله فجر قرار دادیم.

*امیدهای واقعی را در جامعه نشر دهید

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان امید بخشی بر محور انقلاب اسلامی؛ را دومین محور دانست و گفت: امید کاذب نیاز نیست، امیدهای واقعی را در جامعه نشر دهید و بر محور شعارهای انقلاب امید آفرینی کنید.

وی افزود: برگزاری جشن‌های انقلاب اسلامی به دست مردم؛ سومین محور برنامه‌ها خواهد بود، به صورت شعاری در این زمینه برخورد نشود، ما می‌توانیم برنامه‌هایی را طراحی کنیم که در آن مردم تصمیم گیر و اجرا کننده برنامه‌های انقلاب باشند، در همین راستا ستادهای مردمی در تمامی دستگاه‌ها، نهادها، مساجد، مدارس و… تشکیل شود و جشن‌های محله محور با پوشش رسانه‌ای قوی توسط صدا و سیما صورت پذیرد.

احمدی تصریح کرد: از فضای مجازی نهایت استفاده را باید در جهت نشر فرهنگ و آرمان انقلاب کرد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: امسال با توجه به تقارن ۲۲ بهمن با روز جمعه، با توجه به موافقت امام جمعه اصفهان امسال مثل سال‌های گذشته جشن ملی ۲۲ بهمن در میدان امام اصفهان برگزار می‌شود و بعد از آن هم نماز جمعه در همان میدان اقامه خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: استان اصفهان در زمان انقلاب تعداد ۲۱۷ شهید تقدیم انقلاب کرده است که نباید یاد و نام این شهدا فراموش شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نه + چهار =