صفحه اصلی » سیاسی » توپخانه اصلاح طلبان همواره به سمت نظام و حاکمیت بوده است/ اپوزیسیون حاکم چگونه در کشور عمل می کند؟

توپخانه اصلاح طلبان همواره به سمت نظام و حاکمیت بوده است/ اپوزیسیون حاکم چگونه در کشور عمل می کند؟

استاد دانشگاه با بیان اینکه مبنای فکری اصلاح طلبان ارزش ها را برنمی تابد و به دنبال ساقط کردن آن هستند گفت: دلیل عدم برخورد با اینها این بوده که چهره ثابتی ندارند، چهره موجه و مدعی انقلابیگری، بعضی ها گرچه قبلا انقلابی بودند ولی بعد توبه کردند یا از اول تظاهر می کردند و الان مسیر دیگری می روند اما باید چهره اینها روشن شود

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۴ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ در بررسی آرایش سیاسی اغلب کشورهای دنیا که به نوعی داعیه دار دمکراسی هستند وجود چندین حزب و جریان های سیاسی متفاوت دیده می شود که رقابت آنها با یکدیگر موجب بالندگی و پیشرفت امور کشور می شود. همه جریان های سیاسی اگرچه شاید تفاوت دیدگاه داشته باشند ولی در منافع ملی کشور در کنار یکدیگر قرار دارند و اینگونه نیست که در تعامل با دوستان و دشمنان خود دوگانگی داشته باشند.

این در حالی است که در نظام جمهوری اسلامی ایران که بر پایه مکتب اسلام ناب با عدالت طلبی و نفی هر گونه سلطه جویی و سلطه پذیری و توجه به حقوق مردم خود و همه مظلومان جهان بنیانگذاری شده است دو جریان اصلی اصلاح طلب و اصولگرا وجود دارد که در عین ناباوری این دو جریان سیاسی هیچ وجه اشتراکی حتی در منافع ملی کشور با هم ندارند.

* توپخانه اصلاح طلبان همواره به سمت نظام و حاکمیت بوده

چراکه موضع گیریهای چند سال اخیر جریان اصلاح‌طلب در مسائل مختلف داخلی و خارجی کشور به جای ایستادن در کنار نظام همواره در مقابل نظام بوده از همسو بودن با دشمن در تحریم های ظالمانه و مخالفت با پیشرفت صنعت موشکی و هسته ای کشور تا فتنه های داعشی و تکفیری و دیگر گروهای تروریستی علیه ملت ایران، از همراهی با سلطنت طلبها و منافقین و همه گروه های برانداز تا حمایت از قاتلان و جانیان مردم بی دفاع کشور، نه تنها هیچ وقت در کنار نظام نبوده بلکه با برخی موضع گیری های شاذ و یا سکوت مرگ همراهی با دشمنان نظام را ثابت کردند.

حتی با موضع گیری و اظهار نظرهای متضاد در مسائل و مشکلات اقتصادی و رقابت های سیاسی کشور اذهان عمومی مردم را دچار تشویش، نگرانی و تردید و یا نامیدی مردم از حاکمیت می شوند و آنها را از مسیر انقلاب منحرف می کنند. متاسفانه جریان اصلاحات به دلایل مختلف از جمله غرب زدگی، نفوذ اندیشه هاى غیر دینى و غیر انقلابى, شتاب زدگى و تندروى و… از مسیر اصلی انقلاب خارج شده است در واقع از مسیر اصول و ارزش هاى انقلاب فاصله گرفته است.

* مبنای فکری اصلاح طلبان ارزش های انقلاب اسلامی را برنمی تابد

سید جلال حسینی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ با بیان اینکه یکی از مقامات رژیم صهیونیستی چند سال قبل گفته بود که جریان اصلاح طلب در ایران به نوعی نیروهای ما در ایران هستند و این حرف کاملا درستی است اظهار کرد: در عالم سیاست یک عنوان و اصطلاحی به نام «اپوزیسیون حاکم» وجود دارد بعنی افرادی که مخالف یک نظام هستند، در همان نظام حاکم هم هستند البته این اتفاق خیلی کم پیش می آید چون معمولا اپوزیسیون مخالف حاکمیت هستند و در بیرون از حاکمیت تلاش و مبارزه می کنند تا آن را ساقط کنند.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه افزود: متاسفانه در جمهوری اسلامی ایران این اتفاق افتاده و اپوزیسیون کاملا مخالف بعضا حاکم هم بوده و این به خاطر این است که مبنای فکری آنها ارزش های انقلاب اسلامی را برنمی تابد و اینها به دنبال ساقط کردن نظام اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه چند سال پیش کسی مطرح کرده بود 35 سال است که بعضی از مسئولان سیاسی نظام می خواهند ریشه نظام را بکنند ولی مردم نمی گذارند و منظور همین اصلاح طلب ها هستند خاطرنشان کرد: از آن موقعی که تحت عنوان اصلاح طلب و از خرداد سال 76 رسما تشکیل شد اینها همین رویه را داشتند و همیشه به نظام جمهوری اسلامی ضربه زدند، بلاخره باید اینها را همانگونه که حضرت امام فرمودند نگذارید نااهلان بر کشور حاکم شود باید تمام تلاش برای کنار زدن اینها از حاکمیت انجام داد چون اینها به هیچ عنوان نظام جمهوری اسلامی را برنمی تابند.

کارشناس مسائل سیاسی در خصوص علت عدم برخورد نظام با این جریان ابراز کرد: دلیل اول عدم برخورد با اینها این بوده که چهره ثابتی ندارند، چهره موجه و مدعی انقلابیگری، بعضی ها گرچه قبلا انقلابی بودند ولی بعد توبه کردند یا از اول تظاهر می کردند و الان مسیر دیگری می روند اما باید چهره اینها روشن شود ولو اینکه یک ضربه هایی به نظام زده شود باید با اینها برخورد شود حتی اگر برخورد با اینها فتنه را عمیق تر کند وقتی چهره اینها کم کم روشن و مشخص شد و از نفاق و دو رویی منافقانه خارج شدند دیگر می شود براحتی با آنها برخورد کرد. به نظر من باید کم کم زمینه برخورد با اینها را فراهم کرد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − هجده =