صفحه اصلی » اجتماعی » افزایش ساعت کاری مراکز اهدای خون در شب های قدر/ کبود ذخیره گروه خونی o منفی

افزایش ساعت کاری مراکز اهدای خون در شب های قدر/ کبود ذخیره گروه خونی o منفی

سرپرست روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان گفت: در شب های قدر ساعات کاری مراکز اهدای خون بیشتر شده و در شب های نوزدهم و بیست و سوم از ساعت ۸ تا ساعت یک بامداد و شب بیست و یکم تا ساعت دو بامداد فعالیت خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۱ - شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۷

فرشته آرامش در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: مراکز اهدای خون در ماه مبارک رمضان از ساعت هشت تا دوازده دایر است و شهروندان می تواند برای اهدای خون مراجعه کنند.

سرپرست روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان گفت: پزشک مرکز، مراجعه کنندگان را معاینه و مشاوره می کند، فشار بدنشان را چک می کند و در صورت صلاح دید پزشک مرکز، خونگیری انجام می شود؛ مرکز اهدای خون هرروز و هرساعت استریل می شود؛ همچنین فاصله اجتماعی بین مراجعه کنندگان رعایت می شود و مراجعه کنندگان باید ماسک زده باشند و در صورت نداشتن ماسک، از طرف مرکز ماسک در اختیارشان قرار می دهیم.

وی افزود: در شب های قدر ساعات کاری مراکز اهدای خون بیشتر شده و در شب های نوزدهم و بیست و سوم از ساعت ۸ تا ساعت یک بامداد و شب بیست و یکم تا ساعت دو بامداد فعالیت خواهد شد.

آرامش ادامه داد: ذخیره خونی استان اصفهان تا 24 فروردین در شهرستان اصفهان 7 و در استان 8 روز است که حاکی از شرایط مطلوب در اصفهان است.

فرشته آرامش با دعوت مردم برای اهدای خون در مراکز بیان کرد: در حال حاضر ذخیره گروه خونی o منفی در استان با کمبود روبرو است و نیاز بیشتری برای اهدای خون این گروه خونی وجود دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دوازده − 9 =