صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » نماینده اسبق ولی فقیه در نیروی قدس: سردار شهید حجازی یک چهره واقعا انقلابی و مومنِ راسخ بود

نماینده اسبق ولی فقیه در نیروی قدس: سردار شهید حجازی یک چهره واقعا انقلابی و مومنِ راسخ بود

نماینده اسبق ولی فقیه در نیروی قدس سپاه گفت: سردار شهید سید محمد حجازی یک چهره واقعا انقلابی و مومنِ راسخ بود که این ایمانش در قبلش قرار داشت.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۹

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با بیان اینکه خانواده سردار شهید سید محمد حجازی از خیرین و افراد با تاثیر در جامعه بودند، گفت: این خانواده اهل تقوا و انقلاب و انسان های پاکی بودند که در دامن آنها فرزندانی چون شهید سید احمد حجازی، شهید سید محمد حجازی و مرحوم حجت الاسلام سید مجید حجازی تربیت شدند؛ سه برادری که واقعا هر سه از جان و دل خدمتگذار این انقلاب و یکی از چهره های موثر در پیروزی انقلاب بودند.

وی افزود: شهید حجازی شخصیتی عالم، عارف، اهل توجه و اهل توسل بود که ویژگی مهمترش قدرت تدبیر و مدیرتیش به خصوص در جنگ بود.

نماینده اسبق ولی فقیه در نیروی قدس سپاه اظهار کرد: شهید حجازی یک چهره واقعا انقلابی و مومنِ راسخ بود که این ایمانش در قبلش قرار داشت و با اعتقاد سخن می گفت.

حجت الاسلام سالک خاطر نشان کرد: اگر حقی را تشخیص می داد، با صراحت آن را بیان می کرد و در مقابل هرگونه باطلی شجاعانه می ایستاد. او یک انسان بابصیرت بود.

ایجاد تحول فوق العاده در بسیج

وی با بیان اینکه سردار شهید حجازی در مسئولیت های مختلفی در سپاه مشغول به خدمت بود، عنوان کرد: فرماندهی بسیج کل کشور یکی از مسئولیت های ایشان بود که انصافا در زمان مدیریتش که 10 سال طول کشید، تحولات فوق العاده ای در بدنه بسیج صورت گرفت.

نماینده اسبق ولی فقیه در نیروی قدس سپاه ادامه داد: او همچنین حدود 6 سال در لبنان به خدمت پرداخت و به مقاومت جهش فوق العاده ای داد.

حجت الاسلام سالک در خصوص الگوگیری از «سردار شهید حاج سید محمد حجازی» توسط مسئولین تصریح کرد: مدیران کشور باید بر اساس فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی عمل کنند؛ ما به مدیر جهادی نیازمندیم نه مدیر تشریفاتی. با مدیر تشریفاتی نمی شود به اهداف انقلاب رسید ولی وقتی مدیریت به تدبیر و جهش و حضور میدانی تبدیل شد، کار به سرعت پیش خواهد رفت و رانمدان کار بالا خواهد بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: باید از سردار حجازی آن مدیریت جهادی را که با اعتقاد راسخ و بصیرت پیوند خورده بود، آموخت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 − 9 =