صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » هوای اصفهان آلوده است/ شاخص ۸ منطقه بر مقدار قرمز و نارنجی

هوای اصفهان آلوده است/ شاخص ۸ منطقه بر مقدار قرمز و نارنجی

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۰۹ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار کرد: کیفیت هوا در ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان‌های انقلاب با شاخص ۱۴۹، بزرگراه خرازی و رودکی با شاخص ۱۱۸، رهنان با شاخص ۱۲۴، فرشادی با ۱۰۵، فیض با شاخص ۱۲۰و میرزا طاهر با شاخص ۱۵۰ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وی با بیان اینکه شاخص کیفی هوا در ایستگاه جِی با میانگین ۱۵۲ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان قرار دارد، اضافه کرد: شاخص کیفی هوا همچنین در ایستگاه احمدآباد و کاوه با میانگین ۸۲، استانداری با ۹۲، باهنر با ۷۷ و خیابان ورزشگاه (میثاق) با ۶۶ AQI وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۲۶ ناسالم برای گروه‌های حساس و در شاهین شهر با شاخص ۵۳ و مبارکه با شاخص ۷۷ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 − 7 =