صفحه اصلی » اجتماعی » ۱۱۰ نقطه آسیب دیده شبکه فاضلاب اصفهان نوسازی شد

۱۱۰ نقطه آسیب دیده شبکه فاضلاب اصفهان نوسازی شد

مدیر پروژه بازرسی و بازسازی شبکه فرسوده فاضلاب اصفهان گفت: از سال ۹۴ تاکنون ۱۱۰ نقطه آسیب دیده شبکه فاضلاب این کلانشهر، بهسازی، رفع عیب و نوسازی شده است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۰ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا جواهری با بیان اینکه از سال ۹۴ تاکنون ۱۱۰ نقطه آسیب دیده شبکه فاضلاب این کلانشهر، بهسازی، رفع عیب و نوسازی شده است، اظهار کرد: این نقاط حادثه خیز قبل از وقوع حادثه شناسایی و برنامه ریزی و انجام عملیات اصلاحی آنها توسط معاونت بهره برداری و توسعه فاضلاب انجام شد.

وی اضافه کرد: شبکه فاضلاب اصفهان سه هزار و ۷۰۰ کیلومتر طول دارد و با قدمت ۵۵ ساله در بسیاری از نقاط با خوردگی و فرسودگی روبروست.

مدیر پروژه بازرسی و بازسازی شبکه فرسوده فاضلاب اصفهان اظهارداشت: امتداد شمال و جنوب زاینده رود شامل خیابان های کمال اسماعیل، مشتاق اول و دوم در شمال و خیابان های نظر، میر، آبشار اول و دوم  و اتوبان چمران، کنار گذر خیام، شهیدان غربی، شهیدان شرقی، کنار گذر چمران، امام خمینی، بوعلی سینا، ابن سینا، مطهری، بهشتی، طالقانی، صارمیه و خیابان پرستار از جمله خیابان ها و محلاتی بود که عملیات نامبرده در آن انجام گرفت.

مدیر پروژه بازرسی و بازسازی شبکه فرسوده فاضلاب اصفهان خاطرنشان کرد: بر همین اساس در سال ۸۶ مبلغ ۲۰۰ میلیون یورو از محل سرمایه گذاری خارجی (فاینانس) برای شناسایی و بازسازی شبکه فاضلاب اصفهان تخصیص یافت و مقرر شد در چهار قسط ۵۰ میلیون یورویی این منابع در اختیار قرار گیرد و در نهایت شرکت هایی از کشورهای آلمان، ایران و چین برنده مناقصه شدند، در سال ۹۰ پس از اخذ مجوزهای لازم از شورای اقتصاد، بانک مرکزی، گشایش اعتبار اسنادی آغاز و در نهایت سال ۱۳۹۴ عملیات بازسازی شبکه فرسوده اصفهان شروع شد.

مدیر پروژه بازرسی و بازسازی شبکه فرسوده فاضلاب اصفهان تصریح کرد: در این پروژه از روش های جدید و به روز استفاده کردیم و مسیرهای اصلی و فرعی شبکه فاضلاب این کلانشهر بهسازی شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج − 1 =