صفحه اصلی » اجتماعی » حمایت همه جانبه پلیس از آمران به معروف و ناهیان منکر/ رعایت عفاف و حجاب باعث افزایش امنیت در جامعه می شود

حمایت همه جانبه پلیس از آمران به معروف و ناهیان منکر/ رعایت عفاف و حجاب باعث افزایش امنیت در جامعه می شود

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه رعایت عفاف و حجاب باعث افزایش امنیت در جامعه می شود، گفت: پلیس از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت و پشتیبانی همه جانبه می کند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار حسین اشتری در قرارگاه فرهنگی اجتماعی با حضور اعضا و فرماندهان انتظامی سراسر کشور با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و همچنین سالروز میلاد باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم متدین، اظهار داشت:  درود  می فرستیم به ارواح پاک و مطهر شهدای عزیز به خصوص شهدای گرانقدری که طی امسال به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: در اجرای ماموریت ها با تدبیر، تجهیز، به روزرسانی، برنامه ریزی و پیش بینی باید از بروز خسارت ها و صدمات جانی ومالی پیشگیری کرد.

*مقابله با تظاهر به روزه خواری

وی تصریح کرد: قرارگاه فرهنگی اجتماعی حول دو موضوع عفاف و حجاب و حفظ حرمت ماه مبارک رمضان برخورد و مقابله با کسانی که تظاهر به روزه خواری می کنند فعالیت می کند.

ارشدترین مقام انتظامی کشور خاطر نشان کرد: براساس قانون ( 638 مجازات اسلامی) و شرع روزه خواری در ملاء عام و تظاهر به آن از مصادیق فعل حرام بوده و جرم محسوب می شود؛ لذا پلیس با کسانی که مرتکب جرم شوند برابر قانون برخورد خواهد کرد.

سردار اشتری یادآور شد: همان طور که در اطلاعیه پلیس نظارت بر اماکن عمومی نیز آمده، رستوران ها، اغذیه فروشی ها، چایخانه ها، آبمیوه و بستنی فروشی ها  و به طور کل اصناف مرتبط با پذیرایی عمومی ومطبخ ها مجاز به فعالیت از سحر تا افطار نبوده و در صورت مشاهده برابر قانون برخورد و واحد مربوطه پلمب و به مراجع قضائی معرفی خواهند شد؛ مراکز اقامتی پذیرایی و بین راهی ، پایانه های مسافربری، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن و بیمارستان ها برای خدمات رسانی  با رعایت موازین شرعی و حفظ شئونات اسلامی در صورت اخذ مجوز، می توانند فعالیت کنند.

*پلمب واحدهای متخلف

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران عنوان داشت: طی بازرسی هایی که از سوی پلیس نظارت بر اماکن عمومی در سراسر کشور به عمل آمده به تعدادی از واحدهای صنفی متخلف ماه مبارک رمضان اخطاریه داده و تعدادی نیز پلمب شدند.

سردار اشتری در این زمینه به آمارهای موجود اشاره کرد و گفت: تعداد بازدید از اصناف و مراکز پذیرایی (رستوران ها و … ) در سراسر کشور 169 هزار و 499 مورد، تذکر برای اصناف مرتبط با پذیرایی 76 هزار و 362 مورد، اخذ تعهد از مراکز متخلف از شئونات ماه مبارک رمضان 20 هزار و 591 مورد، صدور اخطاریه 12 هزار و 135 مورد، تشکیل پرونده برای مراکز پذیرایی متخلف و معرفی به مراجع قضائی 292 فقره، توقیف وسایل نقلیه تظاهر به روزه خواری 176 دستگاه و 3 هزار و 419 مورد پلمب واحدهای صنفی متخلف از شئونات ماه مبارک رمضان گزارش  شده است.

*ایجاد قرارگاه فرهنگی اجتماعی و ضرورت ایفای سهم دستگاه های متولی

وی در خصوص بحث عفاف و حجاب ابراز داشت: 32 دستگاه متولی این امر هستند و پلیس نیز یکی از این دستگاه ها به شمار می رود که به طور مستمر در این زمینه فعال بوده و می طلبد نهاد هایی که در این باره دارای وظایفی هستند بیش از پیش به یاری مجموعه انتظامی آمده و سهم خود را در ایفای این امر مقدس ادا کنند.

سردار اشتری با بیان اینکه در رابطه با موضوع عفاف و حجاب تنها مجموعه انتظامی متولی این امر نیست، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و تشکیل قرارگاه فرهنگی اجتماعی و همه دستگاه بایستی وظایف خود را انجام دهند و اقدامات ایجابی و سلبی برابر ضوابط قانونی و مقررات به جد پیگیری می شود.

*حمایت همه جانبه پلیس

عالی ترین مقام انتظامی کشور در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر گفت: این امر باید با همکاری تمامی اقشار جامعه صورت پذیرد چرا که این موضوع یک هنجار اجتماعی است و تقویت آن باعث افزایش امنیت در جامعه می شود، در این رابطه پلیس نیز از تمامی آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت و پشتیبانی می کند و به تمام رده های انتظامی، کلانتری و پاسگاه ها اعلام شده که از همه آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت و پشتیبانی کنند.

سردار اشتری افزود: پلیس خدمتگزار مردم و با تمام توان پای کار بوده و در این راه با وجود موانع به وظیفه خود عمل می کند، اما باید در این راه از همه ظرفیت های موجود مانند استانداری ها، ائمه جمعه و جماعات، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، بسیج ، نیروهای مردمی سازمان دهی شده و شورای فرهنگ عمومی و … استفاده بهینه شود.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اجرای طرح ناظر یک و دو ابراز داشت: در طرح ناظر یک به موضوع کشف حجاب در خودرو و در طرح ناظر دو به نظارت بر فعالیت اماکن عمومی و فروشگاه ها پرداخته شده که به تمامی فروشگاه ها و مراکز خرید اعلام شده که شئونات اسلامی را باید رعایت نمایند.

*نظارت بر فضای مجازی

وی در خصوص فعالیت در فضای مجازی عنوان داشت: فعالیت کاربران و افراد مشهور که تاثیرگذار در شئونات رفتاری می باشند بایستی ساماندهی و قانونمند شود و در چارچوب قوانین و مقررات و شرع مبین اسلام فعالیت کنند و پلیس فتا ناجا نیز بر این حوزه نظارت می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار + بیست =