صفحه اصلی » استان اصفهان » تفاوت طعم آب در تابستان حس خواهد شد

تفاوت طعم آب در تابستان حس خواهد شد

سخنگوی  شرکت آب و فاضلاب اصفهان گفت: در ماه های گرم سال که نیاز به تامین آب از طریق چاه های حفر شده است مقداری تفاوت در طعم آب شاهد هستیم که این ناشی از تفاوت در سختی آب چاه نسبت به آب تصفیه شده است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

مهرداد خرسندی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز؛ در خصوص وضعیت مصرف آب در استان اصفهان اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب اصفهان 98 شهر و 949 روستا را تحت پوشش خود قرار داده است.سامانه‌ی اصفهان بزرگ نیز شامل  58 شهر و 380 روستا است که  از شمال به شهرستان اردستان از جنوب به جرقویه، غرب و شرق به باغبهادران و انارک محدود می‌شود.

سخنگوی  شرکت آب و فاضلاب اصفهان افزود: منابع تامین آب سامانه‌ی اصفهان بزرگ به دو قسمت تصفیه خانه‌ی بابا شیخ علی به صورت دائم و چاهای حفر شده  (در شرایط اضطرار ) تقسیم می شوند، که میزان تامین اب سامانه از تصفیه خانه ی بابا شخ علی 11500 لیتر بر ثانیه است و این یک فرایند دائم و همیشگی از تصفیه خانه به سمت شهر اصفهان خواهد بود، همچنین در ماه های گرم سال در بهترین شرایط ممکن نیز چیزی در حدود 2000لیتر بر ثانیه از چاهای سطح  سامانه برداشت شود.

وی بیان کرد: درسال 1400 در زمان های که مصرف به  اوج خود میرسید، مصرف سامانه در حدود 18000 هزار لیتر بر ثانیه بود که این میزان مصرف باعث کمبود آبی در حدود 3200تا 4200 لیتر بر ثانیه در سطح سامانه میشد و همین کمبود در مواردی باعث قطعی آب هم نیز میشد که امید است در سال 1401 با بهر برداری و  همچنین مساعدت شرکت آب منطقه‌ای از سامانه دوم آب رسانی گلاب دو به صورت اضطراری 1600 لیتر آب  به این  سامانه تزریق شود.

خرسندی تاکید داشت: در ماه های گرم سال که نیاز به تامین آب از طریق چاهای حفر شده است که مقداری تفاوت در طعم آب شاهد  هستیم که این تفاوت در مکان هایی قابل حس و در مکان هایی نیز اصلا مشخص نیست و این طمع و مزه ناشی از تفاوت در سختی آب  چاه نسبت به اب تصفیه شده است.

وی متذکر شد: برداشت از چاهای حفر شده تحت نظارت شدید مرکز بهداشت استان به عنوان نهاد بالادستی  در این حوزه است از نظارت مستمر در مورد کیفیت این آب این چاه ها است. در دو سال اخیر و همزمان با درگیر شدن با ویروس کرونا در کشور این مصرف در سامانه ی اصفهان بزرگ در حدود 15 درصد افزایش پیدا کرده است که امید است با از میان رفتن این ویروس به شرایط قبل برگردیم.امیدواریم که با کمک مردم سال 1401 را  بدونه قطعی آب بگذرانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × چهار =