صفحه اصلی » اجتماعی » خیران مدرسه ساز نمونه های بی بدیل مسئولیت اجتماعی هستند/ راه اندازی ۳۲ هنرستان در جوار صنایع استان به همت خیران

 استاندار اصفهان:

خیران مدرسه ساز نمونه های بی بدیل مسئولیت اجتماعی هستند/ راه اندازی ۳۲ هنرستان در جوار صنایع استان به همت خیران

 استاندار اصفهان گفت: با توجه به رصد صورت گرفته تعداد قابل ملاحظه‌ای مدارس فرسوده و کانکسی در سطح استان دایر است که نیاز به ورود جدی خیران مدرسه‌ساز در حوزه نوسازی و بهسازی مدارس را موضوعی با اهمیت و ضروری می سازد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سید رضا مرتضوی، با حضور در جمع خیران مدرسه‌ ساز استان، با آرزوی بهره مندی همگان از مواهب و فضائل ماه مبارک رمضان بالاخص لیالی قدر، اظهار داشت: استان اصفهان با دارا بودن ۲۹۰ مجموعه مدرسه خیرساز از جمله استان های سرآمد در خصوص مشارکت اجتماعی خیران و نرخ بالای مسئولیت اجتماعی و اعتماد عمومی است.

وی اضافه کرد: ۳۲ هنرستان در جوار صنایع استان به همت خیران و همکاری سازنده آموزش و پرورش ایجاد شده که نیروی انسانی تخصصی صنایع را تامین می کند.

استاندار اصفهان، با اعلام اینکه شورای آموزش‌ و پرورش، یکی از بنیادین ترین شوراهای استانی است، تصریح کرد: با توجه به رصد صورت گرفته تعداد قابل ملاحظه‌ای مدارس فرسوده و کانکسی در سطح استان دایر است که نیاز به ورود جدی خیران مدرسه‌ساز در حوزه نوسازی و بهسازی مدارس را موضوعی با اهمیت و ضروری می سازد.

وی، بیان داشت: بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی ناشی از نحوه ناصواب بهره مندی از ابزار تعلیم و تربیت است و از جمله عدم فضای آموزشی مناسب و مساعد در ایجاد و شکل گیری ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی نقشی به سزا ایفا می نماید.

نماینده عالی قوه مجریه در استان، ضمن اشاره مبسوط به آمارهای احصا شده، تصریح کرد: بالاترین آمار بیکاری در جمعیت فارغ‌التحصیلان رشته‌های نظری است و کمترین آمار مربوط به تحصیل کرده‌های فنی و مهندسی است و با توجه به نیاز های جاری و آینده و همچنین رایزنی ها و بررسی های به عمل آمده به دنبال ساخت و توسعه هنرستان‌های کاربردی در جوار صنایع و تربیت دانش‌آموزان مهارت‌محور هستیم.

وی، خاطر نشان شد: در حال حاضر ذوب آهن اصفهان، به ساخت یک هنرستان و فولاد مبارکه نسبت به ساختن دو هنرستان متعهد شده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شش + ده =