صفحه اصلی » اجتماعی » ادامه آبرسانی سیار به 305 روستای استان اصفهان در سال 1401

ادامه آبرسانی سیار به 305 روستای استان اصفهان در سال 1401

سرپرست آبفای استان اصفهان گفت: با افزایش دما به بیش از38 درجه سانتیگراد در ماه های مرداد و شهریور تعداد روستاهای تحت پوش آبرسانی سیار به 356 روستا، تعداد تانکرهای آبرسان به 60 دستگاه و حجم آب توزیع شده به 38 هزار متر مکعب در ماه می رسد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۳ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سرپرست آبفای استان اصفهان از ادامه آبرسانی سیار به 305 روستای این استان در طول سال جاری خبر داد.

ناصر اکبری، خشکسالی های مستمر و کاهش آبدهی منابع محلی را از جمله عوامل تامین آب روستاها به صورت سیار اعلام کرد و گفت: از این تعداد فقط 195 روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان هستند اما این شرکت به لحاظ رسالت و مسئولیت اجتماعی که بر عهده دارد، آب شرب سالم و بهداشتی مردم ساکن در 110 روستای غیر تحت پوشش را نیز به صورت سیار تامین می کند.

وی جمعیت تحت پوشش آبرسانی سیار در 305 روستای یاد شده را 38 هزار نفر اعلام کرد و افزود: ماهیانه به طور میانگین با بهره گیری از 30 دستگاه تانکر بالغ بر25 هزار متر مکعب آب در این روستاها توزیع می شود.

اکبری در عین حال افزود: با افزایش دما به بیش از38 درجه سانتیگراد در ماه های مرداد و شهریور تعداد روستاهای تحت پوش آبرسانی سیار به 356 روستا، تعداد تانکرهای آبرسان به 60 دستگاه و حجم آب توزیع شده به 38 هزار متر مکعب در ماه می رسد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به پراکندگی جغرافیایی روستاهای تحت پوشش آبرسانی سیار اشاره کرد و گفت: شهرستان نایین با 131 ، اردستان با 73 ، کوهپایه با 39 ، خور و بیابانک با 23 ، جرقویه با 21 ، بویین و میاندشت با 17، چادگان با 16، فریدن با 8، نطنز با 8، شاهین شهر و میمه با 7، تیران با 7، سمیرم با 3، شهرضا با 2 و براآن و کرارج با 1روستا به ترتیب بیشترین روستاهای تحت پوشش آبرسانی سیار را به خود اختصاص داده اند.

سرپرست آبفای استان اصفهان، فاصله بسیار زیاد برخی از روستاها با تاسیسات آبرسانی و صعب العبور بودن مسیر دسترسی به آن ها را یکی دیگر از موانع تامین آب شرب پایدار در مناطق روستایی دانست و اظهار امیدواری کرد با اجرای طرح های مجتمع های آبرسانی روستایی در سال جاری، تعداد 20 تا30 روستا در شهرستان های نایین، اردستان، سمیرم و چادگان به شبکه آبرسانی پایدار وصل شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − چهار =