صفحه اصلی » اجتماعی » تعامل مسئولان دانشگاه اصفهان با تشکل های دانشجویی مستمر خواهد بود

تعامل مسئولان دانشگاه اصفهان با تشکل های دانشجویی مستمر خواهد بود

رییس دانشگاه اصفهان در دیدار با تشکل های دانشجویی بر استمرار تعامل مسئولان دانشگاه با تشکل ها تأکید کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین هرسیج در نشست صمیمانه تشکل های دانشجویی با رئیس و جمعی از اعضای هیئت رئیسه دانشگاه اصفهان با تأکید بر تداوم جلسات مشترک با تشکل های دانشجویی تصریح کرد: از بدو پذیرش مسئولیت دانشگاه اصفهان اقدام به ارائه برنامه راهبردی مبتنی بر دانشگاه جامعه محور و تمدن ساز کردم که بخش های مختلف فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و اداری و مالی را پوشش می دهد.

رئیس دانشگاه اصفهان در ادامه افزود: هرکدام از معاونت های دانشگاه موظف شده اند که برنامه های راهبردی خود را بر اساس اهداف و سیاست های دانشگاه جامعه محور و تمدن ساز برنامه ریزی و تدوین کنند.

وی با تشکر از ارایه دیدگاه ها و پیشنهادات تشکل های دانشجویی، خواستار دسته بندی و طبقه بندی مطالبات آن ها و ارایه به حوزه ریاست و معاونت های دانشگاه به منظور رسیدگی و ارایه راه حل شد.

رئیس دانشگاه اصفهان همچنین ارتباط مستقیم با رییس دانشگاه را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: صفحه اول دانشگاه بخشی را تحت عنوان ارتباط مستقیم با رییس دانشگاه قرار دادیم و روزانه حداقل ۱۰ مورد پیام هایی را شخصا دریافت و پاسخگو هستم و در صورت تشخیص به معاونت های مرتبط با موضوع ارجاع می دهم.

وی ارتباط میان تشکل های دانشجویی و مسئولین دانشگاه را ضروری و راهی برای فهم و حل مشکلات دانست و بر این مهم تاکید کرد.

هرسیج در ادامه، تشکل ها را نماینده جمع قلمداد کرد و خواستار حفظ استقلال و همبستگی آن ها در راستای پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی شد.

وی همچنین افزود: هر تشکلی یک آرمان و یک کمال مطلوب دارد که در چارچوب ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی است و در همین چارچوب و بر اساس وضع و نظم موجود نیز باید فعالیت نمایند.

رئیس دانشگاه اصفهان با بیان اهمیت عمل به وظایف هر شخص در یک نظام ساختارمند و منظم اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به پیشرفت باید همه به وظایف خود عمل کنند و باید توان خود را به سوی وظیفه ای که برای آن ها مشخص شده است سوق دهند.

هرسیج همچنین ضمن تأکید بر تفیض اختیار مالی به معاونت های دانشگاه اظهار داشت: با تاکید بر عملیاتی کردن برنامه راهبردی دانشگاه، این تفیض اختیار مالی به معاونت ها انجام شده است و در این راستا مطالبات تشکل ها نیز به معاونت فرهنگی دانشگاه ارجاع می شود.

وی خواستار همکاری و همفکری تشکل های دانشجویی به منظور نیازسنجی در حوزه های مختلف برای دستیابی به اهداف دانشگاه مبتنی بر جامعه محوری و تمدن سازی شد.

رئیس دانشگاه اصفهان با تأکید بر اهمیت فضای مجازی خواستار تولید محتوای بهینه و کاربردی برای این فضا شد و تصریح کرد: در حال حاضر رسانه های جدید با رسانه های قدیم فرق می کند و شما باید متناسب با دنیای اطلاعات و ارتباطات از این فضا به نحو مطلوب استفاده کنید.

پهرسیج اظهار کرد: تشکل ها نباید از بحث های آموزشی غافل شوند و نه تنها باید میدان دار باشند بلکه باید از نظر علمی قوی ترین و نخبه ترین افراد جامعه بوده و با تبعیت از   معظم رهبری در راستای روشنگری و بصیرت جامعه فعال و کوشا باشند.

وی با اشاره به اهمیت تاثیرجنگ نرم در کشورها تصریح کرد: در حال حاضر دشمن با استعمار فرا نو، برداشت ها و ادراکات افراد را تغییر می دهد و در نهایت باورها و اعتقادات را سست می کند که تشکل های دانشجویی باید به عنوان نماینده جمع دانشجویان به این مسائل توجه ویژه داشته باشند و تفکر برآمده از دین و کشور خود را به نحو مطلوب رواج دهند و برای آینده کشور خود نیرو سازی کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شش − پنج =