صفحه اصلی » اجتماعی » ماجرای دریافت پیامک شهروندان از دادگستری چیست؟

ماجرای دریافت پیامک شهروندان از دادگستری چیست؟

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به ارسال پیامک به برخی شهروندان مبنی بر ثبت پرونده گفت: این پیامک‌ها به شاکیان پرونده‌های سال‌های گذشته ارسال می‌شود و به منظور متناسب‌سازی آمار و اطلاعات پرونده‌ها این اقدام صورت گرفته است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام اسد الله جعفری شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ارسال پیامک به برخی صاحبان پرونده‌های سال‌های گذشته اظهار داشت: این افراد در سال‌های قبل در دادسراها شکایاتی کرده بودند و به همکاران انتظامی این شکایات ارجاع شد تا پیگیری صورت گیرد و در صورت حاصل شدن نتیجه ثبت شود.

وی با بیان اینکه ثبت پرونده‌ها‌یی باقی مانده آغاز شده، افزود: به محض ثبت شدن به صورت سیستمی پیامکی برای شهروندان مبنی بر اینکه پرونده شما در شعبه مورد نظر ثبت شده است، ارسال می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان بیان کرد: ارسال این پیامک‌ها نگرانی‌هایی برای شهروندان به دنبال داشته است و تماس‌هایی به ما داشته‌‌اند. در این مرحله از ثبت پرونده‌ها، کسانی که برای آن‌ها پیامک ارسال می‌شود، متهم نیستند و شاکیان هستند. اما چون مدت زمانی از شکایتشان گذشته و منتظر حصول نتیجه بودیم که حاصل شود و این پرونده‌ها در حال اطاله شدن بود.

حجت‌الاسلام جعفری تصریح کرد: بر این اساس تصمیم گرفتیم برای متناسب‌سازی آمار و اطلاعات و به کارگیری متناسب نیروی کارمند و قاضی این ثبت انجام شد. در صورتی که این ثبت پرونده انجام نمی‌شد، استان متضرر می‌شد و پرونده‌های ثبت نشده، نیازمندی استان را نشان نمی‌داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × 2 =