صفحه اصلی » اقتصادی » برای رفع چالش محدویت آب و انرژی پروژه‌های متعددی تعریف کرده ایم

برای رفع چالش محدویت آب و انرژی پروژه‌های متعددی تعریف کرده ایم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: چالش جدی امروز صنایع در کشور، محدودیت های آب و انرژی است که در راستای تامین آن پروژه های متعددی را تعریف کردیم.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ علی رسولیان شب گذشته در آیین تکریم و معارفه مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان اظهار داشت: صنعت استان اصفهان یکی از استان های سرآمد است و صنعت آن با چندین استان دیگر قابل مقایسه است.

وی با تاکید بر اینکه اصفهان دارای صنایعی است که با صنایع کشور قابل رقابت است، ادامه داد: به گفته مقام معظم رهبری، کار آفرین ها عابد هستند و باید مسیر را برای کار آفرین ها هموار کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اصلاح و تسهیل فرایندها در جهت رشد اشتغالزایی و حذف بروکراسی ها را در برنامه های وزارتخانه خبر داد، گفت: از امسال واگذاری های زمین به شهرک های صنعتی بشکل الکترونیکی انجام و امضای طلایی را در راستای شفاف سازی حذف خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه چالش جدی امروز صنایع در کشور، محدودیت های آب و انرژی است که باید فعالین اقتصادی به آن توجه لازم داشته باشند، گفت: سال گذشته بخاطر قطعی مکرر برق برخی از فعالین اقتصادی متضرر شدند که تامین آب صنایع کشور را در قالب پروژه ای مختلف در دستور کار داریم.

رسولیان افرود: استفاده از پساب های شهری که در سطح کشور بیش از یک میلیارد مکعب موجودی است بعنوان منبع آب پایدار برنامه ریزی شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از خریداری ۱۲۰۰ لیتر بر ثانیه پساب های شهری در سطح شهرک ها خبر داد و گفت: استفاده از آب های سطحی نیز در دستور کار است.

وی با بیان اینکه تامین برق در کوتاه مدت را هدف قرار دادیم، گفت: کسری ۲۵۰۰ مگابایتی برق را در سطح شهرک ها داریم که باید تامین گردد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان بودجه برای زیر سازی شهرک های صنعتی کشور تخصیص یافته که بالغ بر ۷۰ درصد رشد داشته است هر چه در تامین زیر ساخت ها با مشکلات متعددی مواجه ایم.

وی همچنین با اظهار اینکه در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان مشوق های خوبی تعریف شده است، گفت: ۱۶۰۰ نیاز فناورانه و بیش از ۱۸۰۰ واحد صنعتی که در مسیر دانش بنیان قرار دارند، شناسایی کردیم که بدنبال تخصیص زمین به این دست از شرکت ها هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ده + سیزده =