صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » معاون عمرانی استاندار:مدیران استان برای توسعه انرژی های پاک در اصفهان عزم جدی دارند

معاون عمرانی استاندار:مدیران استان برای توسعه انرژی های پاک در اصفهان عزم جدی دارند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: مدیریت این استان برای استفاده از انرژی‌های پاک بویژه خورشیدی بمنظور تولید برق، عزم جدی دارد و لازم است دستگاه‌های اجرایی و صنایع این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۸ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛  مهران زینلیان در جلسه کاهش آلودگی هوای اصفهان در محل استانداری، اظهار کرد: استفاده از انرژی های پاک و تجدیدپذیر بویژه خورشیدی در دستور کار مدیریت استان اصفهان قرار گرفته است و هفته گذشته عملیات اجرایی ایجاد یک نیروگاه خورشیدی در منطقه جرقویه در شرق اصفهان آغاز و تفاهمنامه ای با وزارت نیرو بمنظور توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر منعقد شد.

وی با بیان اینکه مدیریت استان اصفهان در صدد برنامه ریزی جدی تری برای توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر است، اظهار کرد: از صنایع مختلف بویژه فولادی استان نیز خواسته شد که در این زمینه اقدام کنند تا بتوانیم تا ۲ سال آینده شاهد تغییرات و تحول خوبی در این زمینه باشیم.

زینلیان با تاکید بر اینکه ما زمین های خوبی بمنظور استقرار نیروگاه های خورشیدی و تجدیدپذیر در استان اصفهان در اختیار داریم، خاطرنشان کرد: این ظرفیت ها و داشته ها آماده واگذاری به سرمایه گذاران است و در هر جا که مشکلی وجود داشته باشد برای رفع آن کمک می کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه ما برای ایجاد تحول در زمینه انرژی تجدیدپذیر در استان آماده هستیم، اضافه کرد: لازم است استفاده از انرژی خورشیدی بمنظور تولید برق و داشتن هوای پاک در اصفهان و با راهکارهای تعاملی در دستور کار همه بخش ها قرار گیرد.

وی درباره طرح های توسعه نیروگاه های اصفهان و شهید منتظری که در این جلسه مطرح شد، اظهار داشت: طرح های توسعه و بازسازی واحدهای این نیروگاه ها باید با الزامات زیست محیطی تهیه شود و در اختیار اداره کل حفاظت محیط زیست استان قرار گیرد و امید است اجرای آنها بتواند میزان آلاینده ها را تا ۹۰ درصد کاهش دهد.

زینلیان با تاکید بر اینکه سلامت مردم برای ما از همه چیز مهمتر است، افزود: مقرر شد طرح های توجیهی نیروگاه های اصفهان برای بازسازی واحدهای آن همراه با رعایت الزامات زیست محیطی باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت − 1 =