صفحه اصلی » سیاسی » شهید حجازی اسوه اخلاق و خدامحوری بود/ رابطه تحسین برانگیز رهبر معظم انقلاب با سردار حجازی

همرزم شهید حجازی:

شهید حجازی اسوه اخلاق و خدامحوری بود/ رابطه تحسین برانگیز رهبر معظم انقلاب با سردار حجازی

همرزم شهید حجازی گفت: خدامحوری خداخواهی و به فکر انقلاب بودن در شخصیت شهید حجازی مملوس بود. 

تاریخ انتشار: ۱۹:۲۴ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ مهدی کوهی عصر  امروز در اولین سالگرد شهادت سردار سید محمد حجازی در سالن گلستان شهدای اصفهان با گرامی داشتن یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: امروز این جلسه بسیار با ارزش برای شهید محمد حجازی تدارک دیده شده، و من قصد تعریف یک خاطره از این شهید بزرگوار را دارم، من با شهید حجازی از قبل از انقلاب ارتباط داشتم و مسائل زیادی در ذهن من فراوانی میکند اما خداجویی و خدامحوری از زمان آشنایی ما در همه کارهای ایشان نمایان بود.

دوست و همرزم سردار شهید حجازی افزود: قبل از انقلاب رژیم منحوس پهلوی دائما دنبال تضعیف انقلاب بود، و انقلابیان را زندانی میکرد، همچنین بعد از صحبت های حاج آقا مصطفی خمینی آن‌ها را تبعید می‌کرد، تعداد زیادی از آن رژیم داشتند یک حرکت در جریان مخالف انجام می‌دادند که در ازای آن نیروی های انقلابی سعی کردند آن را خنثی کنند و به دنبال نیرو های بزرگ و شهید محمد و احمد حجازی رفتند.

وی بیان کرد: انقلابیان در آن زمان برای دیدار علمای تبعیدی پیش قدم شدند و به من هم اطلاع دادند و من هم همراه آن‌ها رفتم و از اصفهان به یزد و سیرجان و ایرانشهر رفتیم، که حضرت آقا در آن‌جا تبعید بود و یک شب در محضر آقا سپری کردیم و  از صحبت های ایشان نهایت استفاده را داشتیم اما در همان مکان ساواک شهید احمد حجازی را دستگیر کرد ولی حضرت آقا با تماس های فراوان ایشان را آزاد کردند.

کوهی اظهار داشت: بعد از انقلاب زمانی که ایشان رئیس ستاد نیروی مقاومت بودند، بنده افتخار داشتم در نیروی مقاومت در خدمت ایشان باشم، در یک روز با فرماندهان و یگان های مقاومت استان ها جلسه‌ای داشتند و کار جلسه، تعیین کار و آیین‌نامه نیروهای مقاومت بود، من شاهد فعالیت شهیدحجازی بودم که با صبر و حوصله انجام میدادند.

وی تاکید کرد: همه فرماندهان استان ها جمع شدند از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب و من شاهد بودم شهیدحجازی یکسره و یک تنه جلسه را بررسی و جمع بندی می کردند و  این اتفاق برای همه افراد حاضر در جلسه عجیب بود چراکه استقامت ایشان برای همگان قابل تحسین بود.

دوست و هم‌رزم شهید حجازی خاطر نشان کرد: همچنین یک زمان ایشان وقتی که لبنان بودند به اصفهان آمدند و در جلسه‌ای سخنرانی کردند و بعد از پایان من به ایشان گفتند شمارا به مقصد میرسانم و به ایشان گفتم شما با سابق  تفاوت دارید و باید از نظر امینتی تفاوت کنید و باید رعایت کرد اما ایشان صرفا گفت باید رفت و از چند سال قبل آماده شهادت بود، ایشان کار های دنیوی خودشان را انجام داده بودند، و خدامحوری خداخواهی و به فکر انقلاب بودن در شخصیت ایشان مملوس بود.

وی یاد آور شد: شهید حجازی یار حضرت آقا بودن و نحوه برخورد و ارادت ایشان به حضرت آقا بسیار جالب بود، همچنین خود حضرت آقا علاقه‌ای زیادی به ایشان داشتند. آشنایی اولین بار حضرت آقا و سردار به این گونه بود که سردار فرمانده سپاه همدان بودند و حضرت آقا به همدان آمدند امام جمعه همدان سردار را معرفی کردند و حضرت آقا با نگاهی با تعامل اسم شهید حجازی را دوباره بیان کردند، توجهی که این دو عزیز بهم داشتند قابل تحسین بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × 1 =