صفحه اصلی » ورزشی » واکاوی عملکرد سپاهان در بازی های آسیایی/ طلایی پوشان چرا در مقابل التعاون پیروز نشدند؟

واکاوی عملکرد سپاهان در بازی های آسیایی/ طلایی پوشان چرا در مقابل التعاون پیروز نشدند؟

مربی فوتبال در مورد بازی سپاهان در مقابل التعاون توضیحاتی داد.

تاریخ انتشار: ۰۱:۴۰ - جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۲

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: شرایط پیچیده بازیکنان زرد طلایی محرم و محمد رضا ساکت ‌بعد از دو باخت، یک مساوی و یک پیروزی با ۴ امتیاز کار بسیار سختی را برای صعود به مرحله به جمع ۱۶ تیم بوجود آورده است.

مربی فوتبال عنوان کرد: سپاهان از دو بازی باقی مانده اگر بتواند دوتیم الدحیل وپاختاکور را شکست بدهد و یا یک پیروزی و یک مساوی داشته باشد باز با شرایط خاصی برای مرحله بعدی روبرو است ولی با توجه به بازی رو در رو با التعاون شاید بتواند به عنوان یکی از تیم‌های برتر گروه به مرحله بعد صعود کند هرچند شانس سپاهان به عنوان سر گروه نزدیک صفر است.

شفیعی بیان کرد: بازی‌های برگشت بازی‌های باشگاه‌های آسیا در گروه D در حالی آغاز شد که سپاهان تیم ساکت و محرم که یک تیم خوب، پر مهره و با امکانات خوب است نتوانست امتیازهای خوبی را بدست بیاورد، باید جستجو کرد و دید عیب کار از کجاست.

وی افزود: ساختار تیمی سپاهان چرا با بودن چندین بازیکن ملی پوش نتوانسته جواب بگیرد، آیا تیم سپاهان با استراتژی وبرنامه ریزی خاصی پا به میدان مسابقات آسیایی گذاشته است؟ در این زمینه سه مورد را می‌توان بررسی کرد، اول کادر تیم، دوم بازیکنان و سوم باشگاه را باید با دقت زیر ذره بین برد، این ها هر کدام جایگاه خودش را می طلبد.

حسن شفیعی گفت: اما بازی برگشت سپاهان در مقابل التعاون در حالی آغاز شد که متاسفانه بازی رفت را باسه گل پشت سر گذاشت که این باخت سپاهان رو در رو حساب می‌شود و این کار را بسیار دشوار کرده بود، در بازی رفت متاسفانه به علت جاگیری و کند بودن مدافع میانی سپاهان، وی در دقیقه ١٢ اخراج شد.

مربی فوتبال بیان داشت: سپاهان در اولین بازی برگشت خود محکوم به گرفتن ۳ امتیار بود ولی باز با همان ترکیب ۴ دفاعه پا به زمین گذاشت در حالی که اینبار شهریار مغانلو را روی نیمکت داشت، مسعود ریگی را در وسط زمین گذاشته و شهباز زاده را در نوک حمله سپاهان قرار داده بود.

شفیعی اذعان کرد: التعاون که در لیگ حرفه‌ای خود گویا در ردیف ۱۳ جدول قرار دارد با یک استراتژی خاص وسیستم چهار چهار دو وارد زمین شده بود آنها می‌دانستند که سپاهان به دنبال برد این بازی است لذا از همان اول سعی بر آوردن تیم سپاهان در زمین خود، تله گذاری و استفاده از بازیکنان سرعتی خود بودند تا بتوانند از فضاهایی که در چپ و راست سپاهان ایجاد می‌شود، استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: در نیمه اول هرچند هر دوتیم حملاتی را روی دروازه‌های همدیگر داشتند ولی هر دو تیم شاید از خستگی رنج می‌بردند هر چند حتما ریکاوری خوبی داشته اند، سپاهان روش‌های خاصی را امتحان کرد ولی متاسفانه باز مانند همیشه در ضربات آخر ناموفق بود، سپاهان با توجه به احتیاج به پیروزی اش کاش می‌توانست با سه دفاع و دو مهاجم نزدیک بهم بازی می‌کرد واینقدر پا فشاری روی این نوع سیستم بازی کردن نداشت.

حسن شفیعی تصریح کرد: بازی در نیمه دوم باز با همان ترکیب شروع شد، مسعود ریگی در شرایط خوبی نبود، در همان دقایق اول بازی، سپاهان تا آمد تمرکز لازم را بدست بیاورد، روی جاگیری بد مدافعان و فشار نیاوردن هافبک‌های میانی در یک حمله از سمت راست، فرستادن توپ به ۱۸ قدم و حضور و پوشش بد مدافعان سپاهان، التعاون توانست گل اول را به سپاهان بزند.

*بعد از خوردن این گل، سپاهان تمرکز لازم را از دست داد

به گفته این مربی فوتبال، بعد از خوردن این گل، سپاهان تمرکز لازم را از دست داد ومظاهری چندین توپ را توانست دفع کند محرم از دقیقه ۵۵ به بعد دست به تعویض ها خوبی زد به این صورت که جهانی، مغانلو و علی‌ محمدی را به بازی آورد با آمدن این نفرات سپاهان روش وشیوه خود را از سمت چپ جای که جهانی اضافه شده بود آغاز کرد.

شفیعی ادامه داد: با آن تعویض ها بازی سرعتی تری شروع شد، تیم التعاون جهت حفظ گل خود عقب نشینی کرده بود وسپاهان توانست گل مساوی را بزند ‌شاید اگر سپاهان از اول مغانلو دونده و درگیر شونده‌ را به اتفاق شهباز زاده در فاز حمله قرار می‌داد از اول شرایط روی دروازه التعاون متفاوت تر میشد وکار را به اگر و شاید نمی انداخت.

وی خاطرنشان کرد: آیا با رفتن مرزبان و آوردن مربی که سالها به عنوان دستیار در تیم‌های حرفه ای کار کرده است، سپاهان می‌تواند کمک یار محرم باشد؟ باید منتظر دو بازی بسیار سخت بعدی بود.

حسن شفیعی در پایان بیان داشت: بازیکنان سپاهان باید منطق، تاکتیک، بازی تيمي و گروهی، بازی فردی، منترل ذهنی را فرا گرفته و این ها را جایگزین احساسات در بازی ها کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − 1 =