صفحه اصلی » استان اصفهان » برخوار مقصد پنجمین سفر شهرستانی استاندار اصفهان

برخوار مقصد پنجمین سفر شهرستانی استاندار اصفهان

سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در پنجمین سفر شهرستانی خود به برخوار رفت و از نزدیک در جریان مشکلات مسائل مربوط به این شهرستان قرار گرفت.

تاریخ انتشار: ۱۸:۳۸ - شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در پنجمین سفر شهرستانی خود صبح پنجشنبه ۱ اردیبهشت وارد شهرستان برخوار شد.

او در بدو ورود، از کارگاه تولید صنایع دستی آقاجانی در منطقه صنعتی دولت آباد بازدید کرد و بعد از آن به آستان مقدس حضرت ابراهیم بن موسی جعفر (ع) رفت و با شهدای مدفون در این آستان مقدس تجدید میثاق کرد. همچنین آئین غبارروبی و عطرافشانی مضجع شریف حضرت ابراهیم (ع) و فرزندشان حضرت اسماعیل (ع) با حضور استاندار و مسئولین شهرستان برخوار انجام شد.

سپس استاندار اصفهان به همراه فرماندار و نماینده مردم برخوار در مجلس از چند طرح اشتغالزایی و محرومیت زدایی در شهر شاپورآباد بازدید کردند.

مهران زینلیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان به طور همزمان همراه با خدایی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان برخوار از پروژه های عمرانی نیمه تمام در این شهرستان بازدید کردند.

برگزاری جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید

بعد از بازدید استاندار اصفهان از طرح های اشتغالزایی در شاپورآباد، جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان ویژه شهرستان برخوار با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، نماینده مردم برخوار در مجلس، فرماندار برخوار و برخی مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

امیررضا نقش در حاشیه این جلسه در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با بیان اینکه مسائل و مشکلاتی که برخی صنایع و واحدهای تولیدی در این شهرستان داشتند به صورت خاص بیان شد، عنوان کرد: مواردی در خصوص کارگاه های شیرینی پزی و تولید آجر شهر سین، منطقه صنعتی دولت آباد و… مطرح شد که درباره اینها تصمیم گیری و مصوبات ابلاغ می شود و امیدواریم با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود، موانع و مشکلات این صنایع حل شود.

شورای اداری مشترک استان اصفهان و شهرستان برخوار

بعد از ظهر روز پنجشنبه پس از برگزاری جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و اقامه نماز، جلسه شورای اداری مشترک استان اصفهان و شهرستان برخوار با حضور استاندار و معاونینش، فرماندار و نماینده مردم برخوار در مجلس، امام جمعه دولت آباد و برخی مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

نماینده مردم برخوار در مجلس در جلسه شورای اداری ضمن قدردانی از حضور استاندار در شهرستان و سفرهای شهرستانی او اظهار کرد: مهمترین نکته‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد، اصلاح نگاه مدیران استانی به شهرستان برخوار است؛ اینکه امروز به برخوار تشریف آورده‌اید علاوه بر اینکه به بسیاری از شهرستان‌ها هنوز سفری نداشته‌اید، بسیار خوب است اما بنده خواهش دارم که مابقی دستگاه‌های استانی نیز دید خود را نسبت به این شهرستان عوض کنند.

حاجی دلیگانی افزود: مردم شهرستان برخوار تلاشگر هستند و به قول معروف دست را به زانوی خود گرفته بلند می‌شوند و کل کشور را به لحاظ کشاورزی، مددکاری و جهات دیگر تحت تأثیر خود قرار داده‌اند. همچنین مردم برخوار پای کار انقلاب بوده‌اند و در دو انتخابات ریاست جمهوری گذشته نیز آقای رئیسی بیشترین آرای مردم شهرستان را به خود اختصاص داد و این مردم مستحق نگاهی عادلانه در مقایسه با بقیه شهرستان‌های استان هستند.

امام جمعه دولت آباد در جلسه شورای اداری ضمن قدردانی از حضور استاندار اصفهان در برخوار، یکی از مشکلات شهرستان را وجود اتباع دانست و افزود: موضوع اتباع در شهرستان برخوار به خصوص دولت آباد بسیار برای مردم مشکل‌آفرین شده است که بنده از لحاظ فرهنگی این مسئله را بیان می‌کنم و موارد دیگر را اشاره نمی‌کنم.

حجت الاسلام والمسلمین محمود آبادی ضمن اشاره به نزدیکی ایام تعطیلات تابستانی دانش‌آموزان گفت: بحث دیگر تأمین بودجه و اعتبار برای اوقات فراغت است، این مسئله بسیار مهم است چرا که در این چند سال کار جدیدی انجام نشده و ما تبعات فرهنگی آن را در جوانان و نوجوانان می‌بینیم که امیدواریم از این به بعد رها نشود و ضمن انجام کارهای عمرانی و اقتصادی و توجه به شعار سال، برای اوقات فراغت نیز غافل نباشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در جلسه شورای اداری مشترک استان و شهرستان برخوار با اشاره موضوع حضور اتباع در شهرستان، گفت: در زمینه حضور اتباع در این شهرستان مشکل خاصی وجود ندارد؛ این اتباع هراسی توسط جریان نفاق و ضدانقلاب دنبال می شود.

جانثاری افزود: ممکن است یک گوشه و کناری مسائل محدودی هم وجود داشته باشد ولی این بحث دامن زدن و داغ کردن حضور اتباع در برخوار و عنوان کردم به عنوان یک مسئله ای که امنیت کشور را به خطر می اندازد این بحث واقعی نیست و ساختگی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان پس از پایان جلسه شورای اداری مشترک استان و شهرستان برخوار که در جریان سفر استاندار اصفهان به برخوار برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: امروز بازدید خیلی خوبی از شهرستان برخوار بود و مشکلات مردم را از نزدیک با حضور دهیاران و شهرداران و همچنین مسئولین استانی و مدیران کل بررسی کردیم و مصوبات خیلی خوبی هم داشتیم.

زینلیان با بیان اینکه بحث بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهرستان که نیمه کاره است مطرح شد، عنوان کرد: مقرر شد هر چه سریعتر ادامه عملیات عمرانی از قبیل نازک کاری و تهیه تجهیزات این بیمارستان از محل اعتبارات خیرین و همچنین وزارت بهداشت انجام شود و به زودی مورد بهره برداری و افتتاح قرار گیرد.

دیدار چهره به چهره با کشاورزان برخواری

عصر همان روز ملاقات چهره به چهره کشاورزان برخواری با استاندار اصفهان برگزار شد.

در این ملاقات رو در رو که نماینده مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان، مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری، مدیرکل آب منطقه ای استان، مدیرکل جهاد کشاورزی استان و مدیر اداره منابع آب شهرستان نیز حضور داشتند، عمده مسائل مطرح شده مربوط به آب و حقابه کشاورزان برخواری بوده است.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی پیش از این از استاندار اصفهان خواسته بود که حقابه کشاورزان برخواری توسط مراجع ذیربط در سطح استان داده شود و استاندار اصفهان پیگیر این موضوع باشد.

نشست خبری و جمع بندی دستاوردهای سفر استاندار به برخوار

استاندار اصفهان پس از اتمام برنامه های سفر خود به شهرستان برخوار، در نشست خبری با اصحاب رسانه حاضر شد و جمع بندی سفر شهرستانی خود را ارائه کرد.

سیدرضا مرتضوی پس از پایان نشست خبری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص پیگیری مصوبات این سفر شهرستانی گفت: مصوبات سفر هر شهرستان از دو جبهه پیگیری می شود، یکی فرماندار شهرستان به عنوان نماینده عالی حاکمیت و یکی هم دبیر خانه ستاد سفرهای شهرستانی که در استانداری و متولی برنامه ریزی سفرهاست که به صورت مجزا حوزه پیگیری مصوبات را در اختیار دارد.

وی در پاسخ به این سوال که “اگر دستگاهی از اجرای مصوبات کوتاهی کرد، تکلیف چیست؟” اظهار کرد: قطعا با رایزنی و مشورت بسیار وسیعی به مصوبات می رسیم، لذا دستگاهی که به مصوباتش عمل نکند، مشمول ترک فعل می شود و قطعا نسبت به آن انتظار نداریم و برخوردمان تغییر می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 + هشت =