صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان/ رودکی بنفش شد

هوای اصفهان در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان/ رودکی بنفش شد

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۵۴ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۷ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوا در ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان‌های استانداری با شاخص ۱۶۲، باهنر با شاخص ۱۷۵، خیابان جی با شاخص ۱۵۴، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۶۴، کاوه با شاخص ۱۵۶ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۷۷ در وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان است.

وی با بیان اینکه شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان رودکی با میانگین ۲۵۴ وضعیت بنفش و بسیار ناسالم را نشان می‌دهد، اضافه کرد: شاخص کیفی هوا همچنین در ایستگاه احمدآباد با میانگین ۱۱۸، رهنان با ۱۲۹، فرشادی با ۱۴۰، فیض با ۱۲۲ AQI در وضعیت (نارنجی ) ناسالم برای گروه‌های حساس و در ایستگاه میرزا طاهر با شاخص ۹۸ قابل قبول است.

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۰۹ و شاهین شهر با شاخص ۱۰۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در مبارکه با شاخص ۶۳ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × 2 =