صفحه اصلی » اقتصادی » آشنایی با سختی ها و شیرینی های زنبورداری/ مهاجرت های پی در پی پیش روی زنبورداران برای تولید عسل

آشنایی با سختی ها و شیرینی های زنبورداری/ مهاجرت های پی در پی پیش روی زنبورداران برای تولید عسل

یکی از زنبورداران و تولیدکنندگان عسل در اصفهان در مورد نحوه فعالیت و کار خود می گوید.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۵ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۴

جواد نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: حدود ٣٠ سال است مشغول زنبورداری هستم و این کار را به کمک سایر اعضای خانواده انجام می دهم چرا که کار مشکلی است و نیاز است یک تیم در این کار مشغول باشند تا به نتیجه برسد، قبل از من نیز پدر و پدربزرگم مشغول زنبورداری بودند و این کار را انجام می دادند، ما نیز بواسطه آنان وارد این شغل شدیم.

زنبوردار و تولید کننده عسل در اصفهان عنوان کرد: زنبورداران اصفهانی تقریبا بیشتر از سال را بیرون از شهر خود هستند به این صورت که از شهریور ماه زمان عمل آمدن کُنار است و به همین جهت زنبور دار به مناطقی که کُنار می روید می رود و تا اردیبهشت ماه در مناطق گرمسیری می ماند چون در این مدت اصفهان سرد می شود و گلی وجود ندارد که زنبور از آن تغذیه کند.

*زنبورداران حدود ۶ ماه از سال خارج از شهر خود هستند 

نصیری بیان کرد: حدود ۶ ماه زنبوردار بیرون از اصفهان است تا عسل کُنار بدست آورد، ما برای بدست آوردن عسل کنار به بندر عباس می رویم گروهی از زنبورداران به سمت بوشهر و گروهی نیز به سمت کازرون و اهواز می روند، این مناطق گرمسیر هستند و در اکثر مناطق گرمسیری کنار وجود دارد.

وی افزود: بعد از بندرعباس، زنبورها را به محل مرکبات داراب می بریم تا زنبورها از گل پرتقال، نارنگی و این قبیل میوه ها تغذيه کنند و عسل مرکبات بعمل آورند زنبورداران تا اردیبهشت ماه در محل مرکبات می مانند، در اردیبهشت‌ماه اگر در اصفهان بارندگی رخ داده باشد به اصفهان می آییم و زنبورها را به نائین یا کوه های مورچه خورت منتقل می کنیم و اگر بارندگی رخ نداده باشد به کردستان می رویم چرا که در آن قسمت بارندگی بیشتر از اصفهان است.

جواد نصیری با بیان اینکه اگر به منطقه کردستان برویم تا حوالی شهریور ماه در کردستان می مانیم تا بعد از آن دوباره زنبورها را به مناطق گرمسیری منتقل کنیم، اذعان کرد: در هر منطقه ای یک نوع عسل گرفته می شود برای مثال عسل کنار از بندرعباس، عسل مرکبات و بهارنارنج از منطقه داراب، عسل گون و آویشن از مناطق کوهستانی اصفهان یا کردستان و در دشت ها نیز عسل یونجه، شوید، جعفری و شبدر گرفته می شود.

*برای جابجایی کندوی زنبورها حتما باید شب ها اقدام کرد

تولید کننده عسل با اشاره به اینکه برای جابجایی کندوی زنبورها حتما باید شب ها اقدام کرد چرا که روزها نیمی از زنبورها بیرون از کندو هستند، تصریح کرد: هنگام عسل گیری، شانه ها را از داخل کندو خارج می کنیم به این صورت که شانه ها را از داخل کندو درآورده، زنبورها را می تکانیم، داخل طبقه می گذاریم و بعد به یک اتاق منتقل می کنیم.

نصیری توضیح داد: در داخل اتاق دستگاهی وجود دارد بنام استراکتور که این دستگاه با تاب خوردن موجب می شود عسل دربیاید به این صورت که دستگاه با دو گردش معکوس، موجب می شود عسل خارج شود حال اگر عسل رس داشته باشد که این رس داشتن طبیعی است، عسل را داخل گرمخانه می گذارند.

وی خاطرنشان کرد: در این گرمخانه، عسل حدود یک تا دو ساعت بین ٣۵ تا ۴٠ درجه حرارت می بیند تا رس آن از بین برود، اگر حرارت عسل بیش از ۴٠ درجه باشد عسل اچ ام اف که مخفف هیدروکسی متیل فورفورال است می گیرد اگر این فرآیند در عسل بوجود بیاید عسل سرطانزا می شود.

جواد نصیری گفت: عسل فقط باید مقداری حرارت ببیند که بتوان موم آن را از داخل صافی جدا کرد، پس از اینکه از صافی جدا شد عسل داخل یک محفظه تک جداره ریخته می شود و در آنجا خنک می شود، پس از آن عسل برای بسته بندی برده می شود، قیمت، برند، تاریخ تولید و انقضا روی آن درج می شود و وارد بازار می شود.

این تولید کننده عسل در رابطه با مشکلات زنبورداری تاکید کرد: از جمله مشکلاتی که زنبورداران با آن مواجه هستند این است اگر بارندگی در صحراها زیاد باشد می توان عسل درجه یک تولید کرد اما اگر خشکسالی باشد و بارندگی کم یا اصلا نباشد زنبوردار مجبور است به زنبورهایش شکر بدهد چرا که در غیر این صورت زنبورها می میرند.

نصیری اظهار کرد: هنگامی که زنبور از شکر تغذیه کند زاد و ولدش بیشتر می شود و علاوه بر تغذیه از شکر، از شهد گل نیز در بیرون از کندو تغذیه می کند و این دو عسل بایکدیگر ترکیب می شوند، به این ترکیب، عسل تغذیه گفته می شود.

*در برخی شرایط به زنبورها شکر ندهند، می میرند

وی افزود: کارشناسان تاکید کرده اند که عسل تغذیه ای بسته بندی نشده و وارد بازار نشود. از نظر من این نظریه اشتباه است چرا که عسل تغذیه تمام آیتم های یک عسل معمولی را داراست و اگر زنبوردار بواسطه شرایط ایجاد شده به زنبور شکر ندهد، زنبورها می میرند.

جواد نصیری بیان کرد: تنها تفاوت عسل تغذیه با عسل معمولی این است که میزان ساکارز عسل تغذیه ای بیشتر است و بهتر است میزان ساکارز آن روی بسته بندی درج شود تا کسی که بیماری قند بالا دارد از این نوع عسل مصرف نکند.

به گفته این تولیدکننده خاصیت درمانی و شفای عسل در گلوی زنبور است که به آن گیاه ساز می گویند، میزان گیاه ساز عسل معمولی و عسل تغذیه ای که مورد آزمایش قرار می گیرد برای هر دو یکسان است به این صورت که بین اعداد ۴تا ١٠ مشخص کننده گیاه ساز بودن عسل یا همان خاصیت درمانی اش است که هر دو نوع عسل این خاصیت را دارند.

نصیری با بیان اینکه بهرحال عسل تغذيه نباید وارد بازار شود چرا که این را به ما گوشزد کرده اند که ساکارز عسل باید عدد مشخصی باشد، عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلات زنبورداری این است که مثلا ساکارز عسل کنارطبیعی ٧ است ولی اگر وارد بازار شود با مشکل مواجه می شویم چرا که ساکارز استاندارد و تعیین شده باید کمتر از عدد ۵ باشد.

وی خاطرنشان کرد: عده ای هستند که عسل تغذیه یا حتی مربا را بجای عسل بسته بندی کرده و وارد بازار می کنند جالب اینکه میزان ساکارز این دو ماده غذایی حدود ١۵ است و با این حال وارد بازار می شود ولی به عسل طبیعی زنبوردارانی که ساکارز آن بیشتر از ۵ باشد، ایراد گرفته می شود.

*قیمت داروهای مصرفی گران است

جواد نصیری در خصوص انتظاراتی که از مسئولان می رود تا شغل زنبورداری با کیفیت بهتری انجام شود، اذعان کرد: داروهایی برای زنبور وجود دارد که انتظار می رود مسئولان کمک کنند تا این داروها با قیمت کمتر به دست زنبوردار برسد چرا که این داروها چند دست می چرخد تا به دست ما برسد و از این جهت که داروها خارجی هستند و به راحتی در اختیار زنبوردار قرار نمی گیرد قیمت آن برای ما گران تمام می شود.

تولید کننده عسل ادامه داد: به همین جهت برخی از زنبورداران مجبور می شود از داروهایی که در بازار وجود دارد و استاندارد نیست استفاده کند که این دارو برای سلامتی نیز خوب نیست جهاد کشاورزی در زمینه دارو کمک هایی به زنبوردار می کند ولی این کمک ها آنگونه که انتظار می رود نیست.

نصیری گفت: داروهایی غیراستانداردی که در بازار وجود دارد، این داروها روی زنبورها پاشیده می شود تا آلودگی های زنبور و کنه ها را از بین ببرد، مسلما زنبوردار نمی خواهد این دارو را روی زنبورهایش بریزد اما اگر جهادکشاورزی داروی استاندارد را با قیمتی که برای زنبوردار صرفه اقتصادی داشته باشد بفروشد، کار را برای زنبورداران خیلی راحت می کند.

وی در رابطه با پیشنهاد این کار به کسانی که می خواهد اشتغالزایی کرده و در این راه قدم بگذارند، تصریح کرد: کسانی که قصد دارند وارد این حیطه شغلی شوند باید بدانند این کار رفت و آمد زیادی دارد باید به مناطق گرمسیری سفر کرد، اگر زنبوردار بخواهد فقط در اصفهان زنبورداری کند تنها تعداد محدودی کندو می تواند نگهدارد در صورتی که در مناطق گرمسیری تعداد کندو را می توان افزایش داد.

جواد نصیری توضیح داد: در مناطق گرمسیری به این علت که مرتب گیاه های مختلف در فصول مختلف در حال گل دادن هستند زنبورداری بهتر است تا اینکه فقط در اصفهان زنبورداری کرد چرا که زنبور در آن مناطق چند ماه جلوتر است و از لحاظ زیاد شدن کندو نیز مناطق گرمسیری بصرفه هستند چرا که اگر در منطقه گل نباشد زنبورها به خواب زمستانی فرو می روند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

19 − پنج =