صفحه اصلی » استان اصفهان » برخوار » شمع افروزی دانشجویان به یاد شهدای حمله تروریستی کابل در برخوار

شمع افروزی دانشجویان به یاد شهدای حمله تروریستی کابل در برخوار

مراسم شمع افروزی دانشجویان شهرستان برخوار به یاد شهدای دانش آموز مکتب عبدالرحیم شهید کابل و دیگر شهدای حملات تروریستی اخیر افغانستان برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ مراسم شمع افروزی به یاد شهدای دانش آموز مکتب عبدالرحیم شهید کابل و دیگر شهدای حملات تروریستی اخیر افغانستان، با حضور دانشجویان، فرهنگیان، متنفذین مردمی و مذهبی، دانش آموزان و سایر مهاجرین دردمند افغانستان و به همت دانشجویان افغانستانی دولت آباد در دانشگاه علوم قرآنی شهرستان برخوار برگزار شد.

در این برنامه خانم رضایی به نمایندگی از جمع دانشجویان دولت آباد، ضمن محکومیت قاطع این حملات تروریستی، هرگونه سکوت در مقابل این جنایات را به معنای همدستی و پذیرش آن ها از سوی ما خواند و اذعان داشت: ما دانشجویان با درک این شرایط بحرانی و حساس بر خود واجب می دانیم تا سکوت ننماییم و نقش خود را در جهت ادای دین بر این شهیدان ایفا کنیم.

شمع افروزی و قرائت فاتحه به یاد شهدا و پخش موسیقی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

روز سه شنبه ۳۰ فروردین ماه ۳ انفجار غرب کابل، پایتخت افغانستان را به لرزه درآورد. بر اساس این گزارش، روزنامه «۸ صبح» به نقل از منابع مطلع نوشت: “در انفجار مرکز آموزشی ممتاز در غرب کابل، ۶ نفر به شهادت رسیده و ۱۰ نفر دیگر مجروح شده‌اند.”

در همین حال، منابع دیگر گفتند: “در پی ۲ انفجار پی‌درپی در مدرسه «عبدالرحیم شهید» دست‌کم ۲۰ نفر به شهادت رسیده‌اند.” «ذکریا الفت» یکی از اساتید مکتب «عبدالرحیم شهید» گفت بود که حمله انتحاری اولی زمانی رخ داد که شاگردان در حال ترک مدرسه بودند.

وی افزود: تنها در انفجار نخست نزدیک به ۲۰ تا ۲۵ دانش آموز شهید شدند و وقتی اساتید در تلاش متفرق‌کردن دانش آموزان و نجات آن‌ها از مسیر‌های مصون بودند، انفجار دومی رخ داد. الفت در ادامه گفته است که انفجار دوم زمان انتقال شهدا و زخمی‌ها رخ داد، اما اظهار داشت که درباره تلفات انفجار دوم آماری ندارد.

تصاویری از این انفجار در ادامه قابل مشاهده است:

وقوع ۳ انفجار در کابل / ۲۶ دانش آموز شهید شدند

وقوع ۳ انفجار در کابل / ۲۶ دانش آموز شهید شدند

وقوع ۳ انفجار در کابل / ۲۶ دانش آموز شهید شدند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × دو =