صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » رودخانه زاینده‌رود سنددار شد

رودخانه زاینده‌رود سنددار شد

مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از اخذ سند برای بستر رودخانه زاینده‌رود در شهر اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۹ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ احمدرضا صادقی با اشاره به اخذ سند برای بستر رودخانه زاینده‌رود در شهر اصفهان، اظهار داشت: شرکت آب منطقه ای از حدود چهار سال پیش برای گرفتن سند رودخانه در واحد ثبتی جنوب اقدام کرد که با اهتمام همکاران بخش حقوقی و دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل ، سند بستر رودخانه زاینده رود در ساحل سمت راست  به مساحت  ۲۳۹.۱۴  حد فاصل بند آبشار تا نیروگاه درچه در بهار ۱۴۰۰ صادر و اخذ شد.

وی با اشاره به اینکه جهت اخذ سند بستر رودخانه زاینده رود در واحدهای ثبتی شرق و مرکز  نیز اقدامات لازم صورت گرفته است، افزود: همچنین اسفند ماه سال گذشته، سند بستر رودخانه زاینده رود درساحل چپ از محدوده باغ گلها تا پل دنارت به مساحت ۱۰۵.۵ هکتار  در محدوده واحد ثبتی شرق به نام شرکت آب منطقه ای اصفهان صادر شد.

 مدیر  دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل  شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه اخذ سند رودخانه زاینده رود در واحد ثبتی مرکز، در دو بخش یک و چهار از دیگر اقدامات شرکت آب منطقه ای بوده است ، اضافه کرد: سند بستر رودخانه زاینده رود در بخش یک واحد ثبتی مرکز حد فاصل پل مارنان تا پل چوبی (جویی) به مساحت ۳۰.۶۷ هکتار  واقع در ساحل چپ زاینده‌رود و بخش چهار واحد ثبتی مرکز حد فاصل پل چوبی (جویی) تا باغ گلها به مساحت ۱۷.۹۸  هکتار  واقع در ساحل چپ رودخانه در فروردین ماه سال ۱۴۰۱ اخذ شد.

صادقی با بیان اینکه شرکت آب منطقه‌ای در تلاش برای اخذ سند بستر رودخانه زاینده رود در واحد ثبتی غرب از  نیروگاه درچه تا پل شیری است، ابراز داشت: هم اکنون نزدیک به 70 درصد از بستر رودخانه زاینده رود در محدوده شهر اصفهان دارای سند است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در نظر دارد که برای اخذ سند کل بستر رودخانه زاینده رود در واحدهای ثبتی مختلف و در شهرستان‌ها درخواست ارائه دهد و با توجه به توافقنامه وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور امید است که این روند تسریع شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × چهار =