صفحه اصلی » اقتصادی » ذخایر آب سدهای استان اصفهان به ۴۲۸ میلیون مترمکعب رسید

ذخایر آب سدهای استان اصفهان به ۴۲۸ میلیون مترمکعب رسید

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: مجموع ذخیره آب سدهای بزرگ استان اصفهان در نیمه اول اردیبهشت‌ماه به ۴۲۸ میلیون مترمکعب رسید.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ احسان‌الله امینی با اشاره به آخرین وضعیت ذخیره آبی شش سد بزرگ استان اصفهان تا پنجم اردیبهشت‌ماه امسال اظهار داشت: ذخیره سد مخزنی زاینده‌رود با ظرفیت نرمال یک میلیارد و 250 میلیون متر مکعب امروز به 353 میلیون مترمکعب رسید.

وی با بیان این که ذخیره آبی سد زاینده‌رود نسبت به سال گذشته 6 درصد کاهش داشته است، ادامه داد: در مقایسه با بلندمدت (50 سال)، ذخیره آب این سد 61 درصد کاهش یافته است.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به وضعیت سد گلپایگان گفت: این سد در حال حاضر 26.8 میلیون مترمکعب آب ذخیره داشته است و حجم آن نسبت به سال گذشته در مدت زمان مشابه 12 درصد افزایش و در مقایسه با بلند مدت 11 درصد کاهش نشان می‌دهد. ذخیره سد قره‌آقاچ سمیرم به 21.9 میلیون مترمکعب رسیده است.

وی با بیان این که ذخیره سد حنای سمیرم تا امروز به 10 میلیون مترمکعب رسیده است تصریح کرد: حجم این سد در مدت مشابه سال گذشته 16.9 میلیون مترمکعب بود و نسبت به سال گذشته 41 درصد کاهش و در مقایسه با بلند مدت 50 درصد کاهش ذخیره آبی دارد.

امینی ادامه داد: سد خمیران در تیران و کرون تا امروز 6.8 میلیون مترمکعب ذخیره آبی داشته است و ذخیره این سد مشابه سال گذشته است. سد باغکل واقع در خوانسار نیز هم اکنون 2.3 میلیون مترمکعب آب دارد در حالی که ذخیره آن در سال گذشته 3.6میلیون مترمکعب بود، بر این اساس حجم آبی سد باغکل در مقایسه با سال قبل 14 درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: بررسی وضعیت سدهای استان نشان می‌دهد که  میزان پرشدگی سدها نسبت به میانگین بلند مدت با کاهشی معادل 56 درصد مواجه بوده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هجده + 15 =