صفحه اصلی » اجتماعی » مهمترین مشکل دادگستری استان اصفهان نامناسب بودن فضای فیزیکی است

مهمترین مشکل دادگستری استان اصفهان نامناسب بودن فضای فیزیکی است

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: با جذب نیروی انسانی و افزایش شعب، زمان رسیدگی به پرونده‌ها کاهش پیدا می‌کند، اما مهمترین مشکل نامناسب بودن فضای فیزیکی است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۸ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام و المسلمین اسدالله جعفری در ادامه بازدیدهای سرزده از مجتمع های قضایی شهر اصفهان با حضور در مجتمع شهید بهشتی خیابان جی به صورت چهره به چهره با کارکنان و مراجعان ملاقات و به بررسی مشکلات مربوط به این مجتمع پرداخت.

وی در جریان این بازدید اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات ما در دادگستری استان، نامناسب بودن فضای فیزیکی برای مراجعان و کارکنان مجتمع‌های قضایی است و تلاش ما بر این است تا با فراهم سازی شرایط، خدماتی در شان مردم اصفهان ارائه کنیم.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان آمار شعب این مجتمع در رسیدگی به پرونده ها را رضایت‌بخش دانست و گفت: آمار شعب ما در مجتمع شهید بهشتی قابل قبول است اما به دلیل ثبت جدید پرونده‌های سنوات پیشین، موجودی شعب، بالا رفته و این افزایش موجودی یکی از دلایل اطاله دادرسی‌ها است که باید با جذب نیروی انسانی، افزایش شعب و اجرایی کردن برنامه‌های دستگاه قضایی استان، زمان رسیدگی به پرونده ها تا حد امکان کاهش یابد.

وی در خصوص ثبت جدید پرونده‌ها تصریح کرد: تعدادی از شهروندان در  سنوات گذشته شکایاتی به ویژه با موضوع سرقت در دادسراها و مراجع انتظامی مطرح کردند و بعضی از این پرونده‌ها با پیدا شدن مال مسروقه، بسته شده بود؛ حال با تصمیمی که در جهت الکترونیکی شدن کلیه پرونده‌ها اتخاذ شده، این پرونده‌ها به مرور در حال ثبت شدن هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ده − شش =