صفحه اصلی » اقتصادی » بررسی ۶۷۰ پرونده و احیای ۱۸۰ واحد تولیدی استان در ۶ ماه گذشته/ ۴۰ درصد واحدهای تولیدی استان زیر ۶۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کند

معاون اقتصادی استاندار اصفهان:

بررسی ۶۷۰ پرونده و احیای ۱۸۰ واحد تولیدی استان در ۶ ماه گذشته/ ۴۰ درصد واحدهای تولیدی استان زیر ۶۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کند

معاون اقتصادی استاندار اصفهان گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در ۶ ماه گذشته ۶۷۰ پرونده بررسی کردند که بالغ‌بر ۱۸۰ واحد تولیدی که راکد یا نیمه فعال بودند به وضعیت خود برگشتند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۱ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان روز چهارشنبه در آیین راه‌اندازی مجدد خط تولید کارخانه آکریلیک ۲ شرکت پلی اکریل با توضیح اینکه باهمت مجموعه کارکنان و مدیریت شرکت پلی اکریل یک اتفاق بزرگ رخ داد، اظهار کرد: رفع موانع و تسهیل تولید از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب است و بیش از یک دهه ایشان بحث تولید‌ اشتغال و اقتصاد را در اهداف سال‌ها قراردادند.

امیررضا نقش گفت: حرکتی که شکل‌گرفته است جهادی است و از این مدل حرکت‌ها در کشور نیاز داریم که شاهد رفع موانع و تسهیل تولید در کشور باشیم؛ موقعیت و توانمندی فوق‌العاده‌ای که استان اصفهان که دارد به‌عنوان دومین استان صنعتی کشور با بالای ۱۱ درصد ارزش‌افزوده جی دی پی کشور است.

وی افزود: این استان بیش از ۱۰ هزار بنگاه تولیدی دارد که نشان‌دهنده قطب صنعت و کشاورزی اصفهان است اما از تعداد نسبتاً بالایی از این بنگاه‌ها جزو شرکت‌های راکد است.

معاون اقتصادی استاندار اصفهان با توضیح اینکه ۴۰ درصد واحدهای تولیدی استان زیر ۶۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کند، اضافه کرد: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در ۶ ماه گذشته ۶۷۰ پرونده بررسی کردند که بالغ‌بر ۱۸۰ واحد تولیدی که راکد یا نیمه فعال بودند به وضعیت خود برگشتند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت پلی اکریل باهدف برگرداندن ظرفیت خط آکریلیک خود به ظرفیت سابق به میدان آمده است و این محصول یک محصول استراتژیک برای کشور است که میلیون‌ها دلار بابت واردات آکریلیک از کشور خارج می‌شود.

نقش در پایان گفت: امیدوار هستیم این استمرار رخ دهد و شاهد توسعه بیشتر از گذشته این شرکت و مانع گشایی برای دیگر صنایع باشیم.

*فعالیت‌های جهادی مجموعه پلی‌اکریل اقدامی قابل تقدیر است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در این آیین گفت: فعالیت‌های جهادی و شبانه‌روزی مجموعه پلی‌اکریل اقدامی قابل تقدیر است که زمانی شرکت پل‌‌اکریل، نگین نساجی خاورمیانه بود.

امیرحسین کمیلی با بیان اینکه پلی اکریل تنها مجموعه‌ای است که تولید اکریلیک در ایران دارد، تصریح کرد: شرکت پلی اکریل به جایگاه اصلی خود بازگشت و مجموعه پلی‌اکریل و خط اکریلیک و تولید اکریلیک در خاورمیانه بی‌نظیر است.

وی اضافه کرد: این مجموعه در دهه گذشته تحت‌فشارهای زیادی بود که امروز به لطف خدا و به همت مدیران و حمایت استانداری اصفهان، شاهد شروع شکوفایی مجدد این شرکت هستیم.

رئیس سازمان صمت اصفهان تأکید کرد: قول می‌دهیم که از این مسیری که آغازشده، حمایت کنیم و به ظرفیت کامل برسانیم که این خط با توقف مواجه نشود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × یک =