صفحه اصلی » اقتصادی » برآورده کردن ۳۰ درصد نیاز کشور با فعالیت کامل شرکت پلی اکریل

مدیرعامل شرکت پلی اکریل ایران:

برآورده کردن ۳۰ درصد نیاز کشور با فعالیت کامل شرکت پلی اکریل

مدیرعامل شرکت پلی اکریل ایران گفت: اگر هر دو کارخانه ما فعالیت کند، ۳۰ درصد نیاز کشور را برآورده می‌کنیم و اهمیت این صنعت و صنایع زیردست ما که یک هزار بافنده را شامل می‌شود، بسیار مهم است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ سید محمد کاظمی روز چهارشنبه در آیین راه‌اندازی مجدد خط تولید کارخانه آکریلیک ۲ شرکت پلی اکریل  گفت: این شرکت از سال ۱۳۵۲ تأسیس‌ شد و از سال ۱۳۵۷ با تولید دو محصول پلی‌استر و اکریلیک آغاز به کار کرد.

مدیرعامل شرکت پلی اکریل ایران اظهار کرد: مجموع ظرفیت‌های ما در تولید اکریلیک در کارخانه اکریلیک ۱ حدود ۲۱ هزار تن الیاف و در کارخانه اکریلیک ۲، ۳۴ هزار و ۵۰۰ تن تولید سالانه است؛ شرکت دی ام تی که از شرکت‌های تابعه پلی اکریل است ۶۶ هزار تن ظرفیت سالانه دارد که ماده اولیه پلی‌استر را تأمین می‌کند.

وی افزود: استیپل پلی‌استر با ۳۶ هزار تن ظرفیت، یارد پلی‌استر ۴۰ هزار تن، مجموعه تاپس دو هزار و ۴۰۰ تن و تولید پت جی اف یک هزار ۹۸۰ تن کلیه ظرفیت‌های در دسترس کارخانه است.

کاظمی با بیان اینکه طی چندساله گذشته در کارخانه اکریلیک یک از ظرفیت قابل‌دسترس، حتی یک کیلوگرم تولید هم نداشتیم، تصریح کرد: کارخانه اکریلیک ۲ در سال ۹۵ بدون تولید، سال ۹۶ به هشت درصد، سال ۹۷ به سه درصد تولید رسیدیم؛ سال ۹۸ به ۱۶ درصد و سال ۹۹ به هشت درصد رسیدیم

وی اضافه کرد: از تیرماه سال گذشته تاکنون هم تولید متوقف بود و اگر هر دو کارخانه ما فعالیت کند، ۳۰ درصد نیاز کشور را برآورده می‌کنیم و اهمیت این صنعت و صنایع زیردست ما که یک هزار بافنده را شامل می‌شود، بسیار مهم است.

مدیرعامل شرکت پلی اکریل ایران بیان کرد: از کارکنان شرکت پلی‌اکریل ایران تشکر می‌کنم که در سخت‌ترین شرایط شرکت ایستادگی کردند و نام پلی‌اکریل را زنده نگه داشتند و حقوق بهمن، اسفند و فروردین کارکنان با احتساب افزایش‌ها پرداخت شد.

وی با توضیح اینکه جلساتی با سهامداران داشتیم و در آن وضعیت شرکت توضیح داده شد، خاطرنشان کرد: پیگیری خیلی از امور شرکت را به این سهامداران واگذار شد و همچنین سطح تولید در کارخانه‌های پلی‌استر بدون افت تولید و فعالیت با حداکثر ظرفیت حفظ شد.

*راه‌اندازی خط اکریلیک ۲ پس از تلاطم‌های زیاد

نماینده مردم مبارکه هم در این مراسم گفت: پس از فراز و نشیب‌هایی که این کارخانه در دهه ۹۰ متحمل و تلاطم‌هایی که در عرصه اقتصادی کشور با آن مواجه شد، امروز مجدد شاهد راه‌اندازی خط اکریلیک ۲ آن هستیم و سرانجام کشتی این کارخانه به ساحل نجات نزدیک شد.

پروین صالحی مبارکه بیان کرد: باید در راهی که رهبر معظم انقلاب برای صنعت کشور با عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین ارائه کردند، حرکت کنیم.

وی افزود: نمایندگان مجلس در تأیید فرامین رهبر معظم انقلاب هرآنچه از تهیه مواد اولیه و فراهم کردن ملزومات کارخانه نیاز باشد، انجام خواهند داد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس اظهار کرد: امید است این همدلی به پویایی سرافرازی و برازندگی هرچه بیشتر این واحد تولیدی که روزگاری نگین نساجی خاورمیانه بود به نقطه اوج خود نزدیک شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

10 − یک =