صفحه اصلی » استان اصفهان » مهم‌ترین چالش آینده جوانان کشور مسأله اشتغال است

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان:

مهم‌ترین چالش آینده جوانان کشور مسأله اشتغال است

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: مهم‌ترین چالش آینده جوانان کشور مسأله اشتغال است؛ما به‌عنوان متولیان دانشگاه باید تلاش کنیم، امید ضعیف شده در بین دانشجویان را با شور و نشاط واقعی به آن‌ها بازگردانیم.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ سید علی‌محمد میرمحمدی میبدی، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در آئین استقبال از دانشجویان کارشناسی ورودی سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: بسیار مفتخرم و خدای بزرگ را شاکرم که به این بنده کوچک این توفیق را در بخشی از زندگی خود عنایت فرمود تا بتوانم خدمتگزاری کوچک برای عزیزان بزرگواری شوم که آینده‌سازان این مرزوبوم هستند.

وی با بیان اینکه دانشجویان امانت‌های بزرگی نزد دانشگاه هستند و صیانت از آرامش و اعتلای آن‌ها در دانشگاه صنعتی اصفهان وظیفه مهمی است که بر عهده مسؤولان دانشگاه قرار دارد، خاطرنشان کرد: امروز در برهه‌ای از زمان قرار داریم که باید آستین همت را بالا بزنیم و برای آینده این انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، انسان‌های بزرگی را تربیت کنیم؛ فردای ایران متعلق به جوان‌های برومند و نخبه دانشگاه است.

میبدی با اشاره به توصیه‌های مکرر مقام معظم رهبری برای خدمت به جوانان افزود: این عهد و قول را با پدران و مادران شما می‌بندیم که با همه وجود مسؤولان دانشگاه برای آسایش روح و روان فرزندانتان تلاش خود را به کار گیرند.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه لازم است رابطه استاد و دانشجو را در کمال مهربانی مدیریت کنیم؛ خطاب به دانشجویان گفت: فرصت‌های پیش روی خود را مغتم را بشمارید و از حضور در دانشگاه بیشترین بهره را ببرید.

وی تصریح کرد: وظیفه مسؤولان دانشگاه این است که برای ایجاد فضای با نشاط در خوابگاه و صحن مقدس دانشگاه تلاش کنند و اجازه ندهند هیچ فردی چه در بیرون و درون دانشگاه، آسایش روح و روان دانشجوی ما که اقتدار فردای ایران وابسته به آن است را به چالش بکشد.

میبدی با اشاره به اینکه با تلاش و پشتکار دانشجویان، قولی که از این تریبون بیان شد، محقق می‌شود تأکید کرد: معتقدیم که مسؤولان آینده نظام از میان دانشجویان امروز هستند و با این باور به میدان خدمت آمدیم.

محمد شایان نژاد، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در حاشیه این آئین با بیان اینکه از استقبال پرشور دانشجویان از این مراسم شگفت‌زده و خوشحال است بیان داشت: مهم‌ترین چالش آینده جوانان کشور مسأله اشتغال است؛ما به‌عنوان متولیان دانشگاه باید تلاش کنیم، امید ضعیف شده در بین دانشجویان را با شور و نشاط واقعی به آن‌ها بازگردانیم.

وی ارتباط دانشجویان با کانون‌ها و تشکل‌های فرهنگی دانشگاه را عاملی مهم در رشد و تعالی همه‌جانبه دانشجویان دانست و خاطرنشان کرد: در طرح هدا (هدایت استاد محور) معرفی شرکت‌های موفق دانش‌بنیان و افراد تأثیرگذار به نو دانشجویان را به‌عنوان عاملی برای تقویت روحیه و امید دانشجویان دنبال می‌کنیم.

ارتباط با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را از دست ندهید

حجت‌الاسلام‌ جعفر عمادی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در بخش دیگری از آیین استقبال از دانشجویان اظهار داشت: قبولی شما در دانشگاه صنعتی اصفهان نشانه‌ای است که خداوند متعال شما به شما عزت بخشیده است.

وی با اشاره به اینکه، هرکسی خواست مانع هدف و انگیزه و امید شما شود، بدانید که او دشمن خداست تصریح داشت: خداوند متعال مسیر روشنی را پیش روی شما قرارداده است؛ با دلی پر از اطمینان و انگیزه روزافزون و مستحکم‌تر در مسأله ادامه تحصیل پیش بروید.

عمادی در ادامه به دانشجویان توصیه کرد: دانشجویان باید برای اینکه انگیزه‌های خود را از دست ندهند و مرتباً روحیه خود را تقویت کنند با مجموعه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان که به‌عنوان یک برتری بزرگ در کنار این دانشگاه است ارتباط داشته باشند که دانشجویان نخبه و اساتید برتر دانشگاه صنعتی اصفهان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان کارهای بزرگ و مؤثری انجام داده‌اند که دیدن و ارتباط گرفتن با آن موجب تقویت روحیه و انگیزه در نو دانشجویان خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × سه =