صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » خروجی سد زاینده‌رود کاهش یافت

مدیر سد زاینده‌رود:

خروجی سد زاینده‌رود کاهش یافت

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از سد و نیروگاههای زاینده‌رود و کوهرنگ گفت: خروجی سد زاینده‌رود از ساعات ابتدایی ششم اردیبهشت ماه کاهش یافت.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ سید مجتبی موسوی نایینی با بیان اینکه خروجی سد زاینده‌رود از ساعات ابتدایی ششم اردیبهشت ماه کاهش یافت، اظهار کرد: امروز حجم آب سد زاینده‌رود  359 میلیون مترمکعب است و میزان این حجم نسبت به سال گذشته 7 درصد کاهش دارد.

وی افزود: در متوسط درازمدت حجم آب ذخیره شده در مخزن سد زاینده رود 906 میلیون مترمکعب بوده که امسال ۶0 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از سد و نیروگاه های زاینده‌رود و کوهرنگ با بیان این که تاکنون میزان بارش‌ها در کوهرنگ یک هزار و 190 میلی‌متر ثبت شده است، خاطر نشان کرد: بارش ها نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 47 درصد افزایش و 8 درصد نسبت به میانگین دراز مدت کاهش داشته است.

موسوی نایینی با اشاره به این که ظرفیت نرمال مخزن سد زاینده‌رود یک میلیارد و 239 میلیون مترمکعب است، گفت: در حال حاضر موجودی آب ذخیره شده در آن حدود 359 میلیون مترمکعب است، به عبارت دیگر حجم آب ذخیره شده در مخزن سد حدود 29 درصد ظرفیت آن است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست + چهار =