صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » بخش صنعت مصرف کننده سه تا پنج درصد آب اصفهان است

بخش صنعت مصرف کننده سه تا پنج درصد آب اصفهان است

معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: صنعت این استان متهم شده که آب زیادی را در اصفهان مصرف می‌کند اما بر اساس بررسی‌های انجام شده سه تا پنج درصد کل آب استان توسط صنایع مصرف می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۷ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ شاهین آذری با بیان اینکه بخش صنعت مصرف کننده سه تا پنج درصد آب اصفهان است، گفت: اصفهان به عنوان دومین استان صنعتی کشور محسوب می‌شود و صنعتی شدن این استان از دیرباز با استقرار ذوب آهن رخ داده است اما نساجی، ذوب و ریخته گری و کانی‌های غیر فلزی، سرآمد صنایع این استان هستند.

معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اظهار داشت: ۶۰ درصد آجر کل کشور در استان اصفهان تولید می‌شود و ریخته گری بعنوان مادر تمام صنایع محسوب می شود و این استان هم بعنوان یک استان صنعتی است.

وی اضافه کرد: مصوبه غیر کارشناسانه ای در شورای برنامه ریزی استان تصویب شده است که از این به بعد صنایع آجر و ریخته گری به هیچ عنوان در این استان مستقر نشوند و مجوزی برای استقرار اینگونه واحدها در این استان ارائه نمی‌شود.

آذری با بیان اینکه در گذشته مصرف آب و آلایندگی از مهمترین اشکالات فعالیت صنایع ریخته گری محسوب می‌شد، گفت : اما امروزه فعالیت این صنعت بر اساس علم روز دیگر آلایندگی ندارد و مصرف آب در صنایع ریخته‌گری به کمترین میزان ممکن رسیده است.

وی با بیان اینکه همه صنایع به نوعی به ریخته گری وابسته هستند، تصریح کرد: جلوگیری از فعالیت صنایع ریخته گری در استان اصفهان بعنوان مهد صنعت کل کشور، به نوعی پاک کردن صورت مساله است و امکان پذیر نیست.

معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: در سال جاری ایجاد حدود ۳۵ هزار اشتغال برای این استان در نظر گرفته شده است و ایجاد این تعداد اشتغال جدید در شرایطی که آبی برای کشاورزی وجود ندارد و فعالیت صنایع هم با محدودیت مواجه شده، بدون در نظر گرفتن بخش صنعت و کشاورزی امکانپذیر نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دوازده − هفت =