صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » روز قدس در انديشه‌اي ناب شكل گرفت/ نبرد جوانان مقاومت، اسرائیل را به زانو درآورده است

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان:

روز قدس در انديشه‌اي ناب شكل گرفت/ نبرد جوانان مقاومت، اسرائیل را به زانو درآورده است

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان گفت: روز قدس در اندیشه‌ای ناب شکل‌گرفت، اندیشه‌ای که آرزوی متحد کردن جهان اسلام را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین محقق کرد و در این روز است که تمامی مسلمانان جهان، حمایت خود را از مردم فلسطین با شرکت در راهپیمایی به نمایش می گذارند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷ - جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۹

جواد استادمحمدی، معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار داشت:  سرزمین فلسطین به برکت وجود جوانان شجاع خود، زنده‌تر از همیشه است و مقاومت این جوانان، اسرائیل را به زانو درآورده است.

وی ادامه داد: به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان رسیدیم؛ نزدیک شدن به آخرین جمعه ماه رمضان همه ما را به یاد روز جهانی قدس می‌اندازد، روزی که یادگار بنیانگذار جمهوری اسلامی است که همیشه خار چشم مستکبران بود.

استادمحمدی اضافه کرد: روز قدس در اندیشه‌ای ناب شکل‌گرفت، اندیشه‌ای که آرزوی متحد کردن جهان اسلام را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین محقق کرد و در این روز است که تمامی مسلمانان جهان، حمایت خود را از مردم فلسطین با شرکت در راهپیمایی به نمایش می گذارند.

رئیس بسیج اساتید شهرستان دهاقان عنوان کرد: مسجد الاقصی به عنوان قبله اول مسلمانان و بیت المقدس از مهم‌ترین اماکن اسلامی و مقدس در جهان به شمار می روند که قربانی صهیونیسم شده‌اند، بدون تردید امروز اسلام در سرزمین فلسطین در حال مبارزه با استکبار و توطئه‌های استعماری آن‌هاست.

وی با بیان این‌که صهیونیسم و دیگر ایادی آن‌ها همیشه مشغول توطئه برای مسلمانان و دین اسلام بوده‌اند گفت: در سال‌های اخیر، اسرائیل با همدستی دیگر قدرت‌های استعماری جهان کوشیده‌است با کمرنگ کردن باورهای همگان، تمرکز افکار عمومی را بر مسائلی که در فلسطین در جریان است، کمتر کنند و اهمیت روز قدس را در باورها کمرنگ جلوه دهند.

استادمحمدی در ادامه با اشاره به اتفاقات اخیر در زمینه ارتباط اسرائیل با برخی از کشورهای عربی بیان کرد: نمونه‌ای از این تلاش‌ها، برقراری ارتباط با کشورهای عربی است که اسرائیل قصد دارد با ایجاد شکاف در بین اعراب و مسلمانان به صلح‌طلبی تظاهر کند و به چهره اشغالگر خود در بین افکار عمومی، وجهه‌ای مقبول‌تر ببخشد.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان در پایان ضمن دعوت جامعه دانشگاهیان به شرکت پرشور در راهپیمایی روز قدس خاطرنشان کرد: امروز فلسطین به برکت حضور جوانان شجاع خود و حمایت دیگر مسلمانان جهان، زنده‌تر از همیشه است و مقاومت و نبرد این جوانان، اسرائیل را به زانو درآورده است، مردم فلسطین توانستند با باور خود و با حمایت خداوند متعال بر دشمنان پیروز شوند و راه آزادی قدس را هموار نمایند، شرکت در راهپیمایی روز قدس به عنوان وظیفه تک تک افراد جامعه اسلامی و حمایت از ملت ستمدیده فلسطین، باعث خواهد شد که روز قدس و ظلم و ستم‌های صهیونیسم در این سرزمین پر رنگ‌تر از قبل به چشم همگان بیاید.

انتهاي پيام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − پنج =