صفحه اصلی » استان اصفهان » اسلام برای کارگر اهمیت زیادی قائل شده است

اسلام برای کارگر اهمیت زیادی قائل شده است

امام جمعه اصفهان گفت: اسلام برای کارگر اهمیتی زیادی قائل شده است بر همین اساس امام خمینی (ره) فرموده‌اند حیات مردم به کار کارگر است، پیامبر اسلام زمانی که در یکی از جنگ‌ها متوجه حضور یک کارگر شد، خم شد و دست کارگر را بوسید تا ارزش کارگر بر همگان مشخص شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۶ - جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه اصفهان اظهار کرد: امروز خودم و همه شما عزیزان روزه دار و نمازگزار را به تقوای الهی دعوت می‌کنم و از خداوند می‌خواهیم که همه ما را در سایه‌ عنایت خود قرار دهد و استغفار ما را بپذیرد، در بین همه مستحبات، هیچ مستحبی نزد خداوند مانند انفاق نیست.

امام جمعه اصفهان افزود: خداوند متعال در قرآن می‌فرمایند مسلمانان از آنچه به دست آورده‌اید انفاق کنید؛ بنابراین از آنچه دوست دارید به فقرا کمک کنید و بدانید خداوند نیازی ندارد که شما به کسانی کمک کنید بلکه می‌خواهد برخی را امتحان کند.

وی ادامه داد: دهم اردیبهشت سال ۶۱ آغاز عملیات بیت‌المقدس بود که این عملیات منجر به آزادی خرمشهر در سوم خرداد شد و به تمامی شهدای این عملیات درود می‌فرستیم.

طباطبایی‌نژاد تصریح کرد: خداوند به قوم اسرائیل می‌فرمایند که نعمت‌های ما را به یاد بیاورید، خداوند می‌فرماید زمانی که ما قوم بنی اسرائیل را از دریا عبور دادیم این قوم به حضرت موسی گفتند برای ما بت بساز و حضرت موسی به قوم اسرائیل فرمود شما قوم جاهلی هستید.

وی متذکر شد: بر همین اساس قوم بنی اسرائیل به شدت نفهم و ترسو هستند و در جنگ‌های صدر اسلام نیز جرأت رویارویی با مسلمانان را نداشتند، بسیاری از قوم بنی اسرائیل کافر هستند و حضرت عیسی و حضرت داوود آنها را لعنت کرده است.

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: قرآن کریم آنقدر به طوایف مختلف احترام می‌گذارد اما در قرآن کریم آمده است یهود و نصارا از پیامبر و امت اسلام راضی نمی‌شوند و مسلمانان بدانید در عالم دشمنی مشرک‌تر از یهود برای اسلام نیست، در خصوص نفهمی‌های قوم بنی اسرائیل آیه‌های بسیاری وجود دارد.

وی در بخش دیگری از  صحبت های خود اذعان داشت: اسلام برای کارگر اهمیتی زیادی قائل شده است بر همین اساس امام خمینی (ره) فرموده‌اند حیات مردم به کار کارگر است، پیامبر اسلام زمانی که در یکی از جنگ‌ها متوجه حضور یک کارگر شد، خم شد و دست کارگر را بوسید تا ارزش کارگر بر همگان مشخص شود.

طباطبایی‌نژاد در پایان با اشاره به سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری تاکید کرد: شهید مطهری نیز در زمان حیاتش بارها بر مظلومیت مردم فلسطین تاکید کرد و گفت اگر امروز پیامبر اسلام حضور داشت قطعا در نبرد با  صهیونیست‌ها بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × 4 =