صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان سالم شد / وضعیت ۳ ایستگاه سبز شد

هوای اصفهان سالم شد / وضعیت ۳ ایستگاه سبز شد

میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی عدد ۶۵ در وضعیت سالم ثبت شده است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۶ - شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوا در ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان‌های احمد آباد با شاخص ۶۴، استانداری با شاخص ۷۴، انقلاب با شاخص ۶۸، جی با شاخص ۵۶، خرازی با شاخص ۹۶، رهنان با شاخص ۶۵، فرشادی با شاخص ۶۰، فیض با شاخص ۶۴، کاوه با شاخص ۶۴ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۷۳ در وضعیت سالم قرار دارد.

وی با بیان اینکه شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های باهنر با شاخص ۲۳، رودکی با شاخص ۲۶ و میرزاطاهر با شاخص ۱۳ در وضعیت سبز و پاک ثبت شده است، افزود: کیفیت هوا در سگزی با شاخص ۱۱۶ نیز در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، افزود: همچنین شاخص کیفی هوا در دیگر شهرهای استان اصفهان مناسبت است به گونه‌ای که کیفیت هوا در مبارکه با شاخص ۴۵ در وضعیت پاک و شاهین شهر با قرار گرفتن بر روی شاخص کیفی ۶۵ در وضعیت سالم ثبت شده‌اند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده + 2 =