صفحه اصلی » اقتصادی » رفع نقاط کور مخابراتی جاده های اصفهان مستلزم هماهنگی چند دستگاه اجرایی است

رفع نقاط کور مخابراتی جاده های اصفهان مستلزم هماهنگی چند دستگاه اجرایی است

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان گفت: رفع نقاط کور مخابراتی در استان به عنوان یکی از مصوبات کمیسیون ایمنی راه‌ها نیازمند همکاری و هماهنگی چند دستگاه اجرایی و همچنین تامین بودجه لازم است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۹ - شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ معید ذهبیون بدون اعلام شمار نقاط کور مخابراتی در جاده‌های استان اصفهان اظهار کرد: اداره‌های مخابرات، برق وظیفه نصب و تأمین برق دکل‌ها را بر عهده‌دارند اما تأمین بودجه این کار برای ایجاد زیرساخت زمان‌بر است که بخشی از هزینه‌ها تأمین‌شده و بخش دیگری هنوز تأمین نشده است.

ذهبیون ابزار امیدواری کرد که با پیگیری‌ها لازم در سال جاری دکل‌های مخابراتی برای اجرای این طرح نصب و نقاط کور مخابراتی در استان به‌طور کامل برطرف شود.

وی افزود: مطالبه گری برای حل این موضوع در کمیسیون ایمنی راه‌های استان اصفهان انجام‌شده است و پیگیری‌های لازم برای رفع معضلات و مشکلات موجود توسط دبیرخانه کمیسیون در حال انجام است.

وی گفت : سال گذشته ۱۲ جلسه کمیسیون ایمنی در استان برگزار شد که بیش از ۱۵۰ مصوبه داشت و تاکنون ۸۰ درصد این مصوبه‌ها اجرایی شده است.

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اصفهان بابیان اینکه ایمنی یک موضوع فرابخشی است ادامه داد: معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، راهداری، پلیس‌راه، اورژانس، هلال‌احمر و سایر دستگاه‌ها عضو کمیسیون ایمنی در استان‌ها هستند.

ذهبیون با اشاره به اینکه تشکیل کمیسیون ایمنی راه‌ها در استان‌ها با دستور هیات وزیران انجام‌شده است، اظهار داشت: معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری به‌عنوان رییس این کمیسیون و اداره کل راهداری دبیری آن را بر عهده دارد.

وی اضافه کرد: ۲۰ درصد از مصوباتی که هنوز اجرانشده و یا در حال اجراست جزو مواردی است که نیازمند به ساخت دارد و یا به تعامل بین بخشی نیاز دارد.

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: موارد غیرقابل اجرا توسط استان، با مطالبه گری و پیگیری توسط کمیسیون و دستگاه‌های مختلف دنبال خواهد شد.

وی اظهار داشت: نصب نیوجرسی در آزادراه‌ها، ایجاد پایگاه اورژانس در محور دهق- علویجه و پایگاه اورژانس در محور طریق الرضا در شرق استان بود که به دلیل طولانی بودن زمان امدادرسانی به تصادفات، احداث این ۲ پایگاه از طریق کمیسیون پیگیری شد و در شرف راه‌اندازی است.

ذهبیون با اشاره به موارد مهم دیگری که توسط کمیسیون ایمنی راه‌ها در استان اصفهان پیگیری شده است، افزود: پیگیری برای ساخت پلیس‌راه شرق استان از موارد مهمی بوده است که توسط کمیسیون ایمنی استان انجام‌شده و در آینده بهره‌برداری خواهد شد.

وی بابیان اینکه موضوع هوایی که در کمیسیون مطرح می‌شود باید توسط دستگاه‌های مختلف پیگیری و اجرا شود خاطرنشان کرد: ساخت پلیس‌راه جرقویه- ابرکوه از دیگر مصوبات این کمیسیون بوده که در حال پیگیری است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو + هشت =