صفحه اصلی » اجتماعی » 90 درصد کودکان کار غیر ایرانی هستند/ برگزاری نمایشگاه در پرتقال به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان

90 درصد کودکان کار غیر ایرانی هستند/ برگزاری نمایشگاه در پرتقال به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان

شهردار اصفهان گفت: اکثر کودکان کار توسط خانواده هایشان مورد بهره برداری قرار می گیرند، اولین نهادی که بخش زیادی از کودکان کار را مورد سواستفاده قرار می دهند متاسفانه والدین آنها هستند، بالای نود درصد این کودکان غیر ایرانی هستند و بخش قابل توجه ای از آن ها در خانواده به این صورت ها پدر بیکار است و کودک را به سر چهارراه ها می فرستد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۵۱ - شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ علی قاسم زاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به شعار این دوره از مدیریت شهری که اصفهان من شهر زندگی است، اظهار کرد: سالهاست یک موج اصفهانی ستیزی شروع شده و سعی شده اصفهان از کانون دید جهانیان و مردم خارج شود، وقتی اینگونه در شرایطی هستیم که عده ای در صدد هستند ما را منزوی کنند و حق و حقوق اصفهان را نادیده بگیرند، قدم اول برای احقاق حق، همگرایی و همدلی بین خودمان است.

شهردار اصفهان تصریح کرد: هویت اصفهان خورشیدی است که قطعا نمی شود پنهان کرد، آنهایی که فکر میکنند می توانند اصفهان را از کانون تاریخ و تمدن ایران به انزوا بکشانند، فهم اشتباهی در رابطه با تمدن دارند و غافل هستند که بریدن شاخه منجر به سقوط خودشان می شود.

وی افزود: یکی از راه های حفظ هویت و صیانت یک شهر، آیین های شهری است که باید به شدت جدی گرفته شود، یکی از مواردی که در شهرمان موضوعیت پیدا کرده، هفته فرهنگی است که فرصتی است که خود را به استان، کشور و دنیا معرفی کنیم.

قاسم‌زاده با اشاره به انبوه داشته های اصفهان که نیاز به معرفی دارد، بیان کرد: با کم شدن کرونا شاهد حضور گردشگران خارجی در اصفهان هستیم و تعداد آن ها روبه افزایش است و این نوید را می دهد که به زودی شاهد حضور گردشگران بیشتر خواهیم بود که ما باید نشان دهیم که ظرفیت پذیرش گردشگران را داریم که بخشی از آن مربوط به زیر ساخت هاست که به شهرداری مربوط می شود؛ که بخشی ساخت هتل است که شهرداری آماده پشتیبانی و همکاری در این زمینه است.

علی قاسم زاده اذعان کرد: بخش دوم اهمیت، خرده فرهنگ ها برای گردشگران است که امیدوارم که تک تک مردم در مواجه با گردشگران خارجی مدافع فرهنگ متعالی اصفهان باشند.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: با مدیریت جدید میراث فرهنگی در اصفهان اتفاقات خوبی در حال رقم خوردن است، در این هفته اماکن متعلق به شهرداری و میراث بعضی به صورت رایگان و بعضی به صورت نیم بها برای گردشگران و مسافران درنظرگرفته شده است.

وی افزود: یکی از غصه های ما، معماری جهان نما است که به پیشنهاد یکی از مفاخر بین المللی، مقرر شد که فراخوانی برای بازسازی و بازآفرینی معماری جهان نما داشته باشیم، پوستر این فراخوان در این هفته منتشر می شود تا افراد از حیث ملی و بین المللی کمک کنند تا این ساختمان به خروجی مطلوب و درخور اصفهان دست پیدا کند.

شهردار با اشاره به برنامه هایی که با خواهر خوانده های اصفهان انجام می شود، گفت: در پورتو پرتغال نمایشگاهی به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان در خرداد ماه برگزار می شود.

قاسم زاده در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد واگذاری های فرهنگسراها بیان کرد: یکی از سیاست های محوری که از دو دوره قبل مدیریت شهری شروع شد و کماکان ادامه دارد کاهش تصدی گری است و از آنجایی که شهرداری برای مدیریت این فرهنگسراها، استخدام و کارمندان مشکلاتی داشت در همین راستا فرهنگسراها واگذار می شود.

*خطا از جانب هر کس سر بزند خطاست

علی قاسم‌زاده خاطر نشان کرد: قرار بر این است که ما از مسیر اتفاقات نشان دهیم برای سرمایه اصفهان حساس و نگرانیم، اصل این است که خطا از جانب هر کس سر بزند خطاست و قول و قرارمان را باید بر سر صیانت از هویت شهر و معماری شهر بگذاریم که اگر کسی خطا کرد با خطاکار برخورد می کنیم، تغییر این رویه زمان می برد.

شهردار اصفهان ادامه داد: محور هشت بهشت یک اتفاق جدیدی حول محور زیباسازی و مبلمان شهری است، در نوروز سعی بر این بود که شهر پویا و شاد باشد و کاری که برای زیباسازی انجام شد اصل کار زیباسازی، کار خوبی بود اما جزئیات آن جای بحث دارد، انتقادها نشان از دیده شدن و پویایی شهر است.

قاسم زاده در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: مجتمع مطبوعاتی از اول که تاسیس شد اصرار بر این بود که یک اسانامه مستقل داشته باشد و هیات امنا و پس از آن هیات مدیره تعریف شد تا برنامه ریزی و فعالیت داشته باشد.

به گفته شهردار اصفهان، رویکرد مدیریت جدید چهارباغ رفتن به سمت آرام سازی و پیاده راه سازی چهار باغ است؛ در یک مقطعی ایستگاه های دوچرخه به منظور فرهنگ سازی فعال شد و در دوره قبل سپس به این نتیجه رسیدند که جمع شود؛ در حال حاضر بحث هایی در این زمینه در حال انجام است و احتمال اینکه به سامانه های الکترونیکی امکان دسترسی به دوچرخه را با روش جدید ایجاد شود، زیاد است.

این مقام مسئول در مورد کودکان کار اظهار کرد: اکثر کودکان کار توسط خانواده هایشان مورد بهره برداری قرار می گیرند، اولین نهادی که بخش زیادی از کودکان کار را مورد سواستفاده قرار می دهند متاسفانه والدین آنها هستند، بالای نود درصد این کودکان غیر ایرانی هستند و بخش قابل توجه ای از آن ها در خانواده به این صورت ها پدر بیکار است و کودک را به سر چهارراه ها می فرستد.

علی قاسم زاده تصریح کرد: در یک تعامل با بهزیستی، بهزیستی قبول کرد که کودکان کار به بهزیستی معرفی شوند تا مورد حمایت قرار گیرند ولی خانواده‌ها اعتراض کردند و کودکان را بردند؛ در نهایت با فعالان در این زمینه به یک ادبیات مشترکی در این زمینه رسیدیم که با بگیر و ببند مشکل حل نمی شود و مردم باید آگاهی پیدا کنند و به کودکان سر چهارراه ها کمک نکنند.

وی گفت: ترحم به نفع این کودکان نیست و باید کمک ها از مسیر خیریه ها باشد و اجازه ندهیم که عده ای خانواده که بد سرپرست هستند، از این کودکان سواستفاده کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شش − 2 =