صفحه اصلی » سیاسی » حلقه های آخر مدیریتی در برخی ادارات، مانعی برای تحقق فعالیت جهادی و انقلابی

حلقه های آخر مدیریتی در برخی ادارات، مانعی برای تحقق فعالیت جهادی و انقلابی

در حالی که این مدیران در برخی پست ها همچنان در سرکارند و برخی نیز امید ماندن و یا حتی انتخاب شدن دارند کار در بروکراسی اداری در شهرستان ها همچنان در بسیاری از موارد نه جهادی است و نه انقلابی؛ این توقف در حالی است که برخی از این ادارات را مدیرکل های انقلابی و جدید نیز مدیریت می کنند.

❖ نویسنده: جمشید حسینی جزه | تاریخ انتشار: ۰۹:۲۲ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۱

صاحب نیوز_جمشید حسینی جزه/ نزدیک به هشت ماه از شروع کار دولت جدید و در پی آن تغییرات در پست های مدیریتی استان اصفهان می گذرد؛ تغییراتی که البته گاهی کند و گاهی دور از انتظار بود اما به هر حال تفکر مدیریت کشور سکان استانی اصفهان را در دست منتخبانی داد تا واژه های انقلابی، جهادی و خدمت به مردم را دوباره تداعی کنند و گرد و خاک بسیاری از مطالبه ها بزدایند.

هر چند تغییرات اتوبوسی در دولت های مختلف گاهی خود معضلی در رسیدن مردم به مطالباتشان بوده است اما بدون شک شرایط فعلی و مشکلاتی که ایجاد شده است تغییرات اساسی را می طلبد چرا که حرکت در مسیر گذشته نتوانسته خواسته ها و آلام مردم را برآورده کند.

به هر حال در برخی از پست های کلان استانی شاهد تغییرات هستیم اما همچنان هم برخی صندلی ها هستند که مدیرانشان در انتظار تصمیمات هستند و به نظر می رسد همچنان نیز شاهد تغییرات باشیم؛ اما کمی که از راس هرم های مدیریت های استانی پایین تر برویم بازار تصاحب صندلی ها داغ است، گروهی از مدیران میانی و شهرستانی هستند که تا دیروز کت و شلوارهای رنگی با عکس های پلنگیشان و نظرات آب دوغ خیاری بر طبل روایت های نادرست سیاسی و اجتماعی می کوبید و خرده فرمایشاتشان ارامش عمومی مردم را تحت شعاع قرار می داد اما چندی است زلزله در پوشش، آن ها را دگرگون کرده است و عکس های انقلابی از پروفایل هایشان چنان خلوصی می باراند که بایدآن ها را کشف جدیدی دانست.

در حالی که این مدیران در برخی پست ها همچنان در سرکارند و برخی نیز امید ماندن و یا حتی انتخاب شدن دارند کار در بروکراسی اداری در شهرستان ها همچنان در بسیاری از موارد نه جهادی است و نه انقلابی؛ این توقف در حالی است که برخی از این ادارات را مدیرکل های انقلابی و جدید نیز مدیریت می کنند.

نبود سرعت در تغییرات مدیرانی که نالایق اما همچنان در برخی شهرستان ها سرکار هستند  و حتی گاهی تغییرات به معنای جابه جایی این مدیران در شهرستان های مختلف می شود که گویی پاداشی است برای کار و فعالیت نکردن!

استاندار  اصفهان به عنوان نماینده عالی دولت در اصفهان بهتر است هر چه زودتر برای اینکه مردم فعالیت انقلابی و جهادی را در استان حس کنند فکری برای زنجیره های آخر خدمت به مردم انجام دهد و حلقه های نظارتی و ارشادی خود را جان تازه دهد چرا که اگر اینگونه پیش رود حتی اقدامات و تصمیمات کلان خوب هم در کف میدان، مردم را بی بهره می سازد.

امروز حتی در نگاهی بزرگتر یکی از مانع های محقق نشدن برخی اقدامات درست و به جا، مدیران میانی و رده های پایین تر هستند که امنیت جایگاهی آن ها و همچنین عدم رفتارهای درون سازمانی که منجر به کنش ها و تلاش ها شود باعث شده تا میزان رضایت مردم از برخی مدیران و ارگان ها تقلیل یابد.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − شش =