صفحه اصلی » اجتماعی » سرانه مدارس بعد از یک دهه در دولت سیزدهم واریز شد

سرانه مدارس بعد از یک دهه در دولت سیزدهم واریز شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: بعد از ده سال اولین سرانه مدارس در دولت سیزدهم واریز شد و همچنین مصوب شده است برای ۵ میلیون دانش‌آموز تغذیه رایگان در نظر گرفته شود و قرار است در هر منطقه یک زمین چمن و یک زمین ساحلی احداث شود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا ابراهیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در مراسم گرامیداشت مقام معلم شهر زواره اظهار داشت: جایگاه معلمین خیلی والا است و باید کرامت معلم حفظ شود.

وی تصریح کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۰ تدوین شد، اما به مدت ده سال به شکل صحیح عملیاتی نشد و یکی از موارد این سند رتبه‌بندی معلمان بود که هدف از اجرای آن ارتقای جایگاه نیروی انسانی در آموزش و پرورش عنوان شده بود.

ابراهیمی عنوان کرد: همه باید بدانند معلم کارمند نیست و شغل معلمی، مدرس و استادی است و این جایگاه باید ارتقا پیدا کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به تخصیص ۳۸هزار میلیارد تومان در ۱۸ ماه برای نظام رتبه‌بندی معلمان بیان داشت: بودجه نظام رتبه‌بندی از شهریور ماه ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۱ تامین شده و اجرای این سند قابلیت اجرایی شدن را دارد و امتیازهای تامین رتبه معلمان طبق قانون مجلس تدوین شده و در دو هفته گذشته ویرایش بیستم هم در قانون رتبه‌بندی انجام شده است.

ابراهیمی با اشاره به مشکل نیروهای خدماتی آموزش و پرورش نیز گفت: کارگروهی در وزارتخانه تشکیل شده است تا نیروهای خدماتی هم از عدالت برخوردار شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: بعد از ده سال اولین سرانه مدارس واریز شد و همچنین مصوب شده است برای ۵ میلیون دانش آموز تغذیه رایگان در نظر گرفته شود و قرار است در هر منطقه یک زمین چمن و یک زمین ساحلی احداث شود.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

20 + هفت =