صفحه اصلی » اقتصادی » تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان را 4 برابر می‌کنیم

تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان را 4 برابر می‌کنیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: در استان، بالای ۲۵ درصد نرخ بیکاری در بین قشر تحصیل‌کرده داریم و برای کم کردن این نرخ و با توجه به شعار سال، تسهیلات تبصره ۱۸ را که مختص شرکت‌های دانش‌بنیان است، چهار برابر کردیم و فکر می‌کنم تا تیرماه بتوانیم این تسهیلات را دریافت کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۸ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ امیررضا نقش معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان، در سی‌و‌سومین جشنواره استانی امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید در روز جهانی کارگر، اظهار داشت: اگر از تولید حمایت کنیم، قطعا از کارگر هم حمایت می‌شود؛ اساس اقتصاد استان، سرمایه انسانی است و همه مسؤولان باید بتوانند با بررسی موشکافانه مشکلات را یکی پس از دیگری مرتفع کنند؛ ما هم پشتیبان کسانی هستیم که بتوانند مسیر را هموار کنند.

وی با اشاره به جایگاه دوم استان اصفهان در بخش صنعت کشور گفت: ۱۱ درصد ارزش افزوده کشور در بخش صنعت، در استان اصفهان اتفاق می‌افتد و به همین ترتیب برطرف کردن مشکلات و چالش‌های این استان هم باید در اولویت باشد.

نقش با تأکید بر اولویت مسأله اشتغال و رفع بیکاری، بیان کرد: از یک میلیون شغل جدید که باید امسال ایجاد شود، سهم استان اصفهان ۸۰ هزار شغل است؛ در سال گذشته از هدف‌گذاری ۶۰ هزار شغلی خود در حدود ۴۳ هزار شغل را محقق کردیم و به تعبیری در حدود ۱۰۰ درصد میزان اشتغال را برای امسال باید محقق کنیم و این هم بستگی به همبستگی و تشریک مساعی بین کارگران و کارفرمایان دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان تسهیل سرمایه‌گذاری و امنیت کسب و کار را امر مهمی دانست و افزود: اگر برای هر شغل به طور متوسط ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه نیاز باشد، برای استان اصفهان در حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان نیاز داریم.

وی افزود: بیش از ۴۰ درصد صنایع تولیدی ما در استان، در حال حاضر زیر ۶۰ درصد از طرفیت خود فعالیت می‌کنند که نیاز به تزریق سرمایه در گردش دارند.

نقش تأمین مالی تولید را مهمترین چالش در تولید دانست و بیان کرد: در ۶ ماه گذشته بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی را در اختیار صنایع قرار دادیم و امسال هدف‌گذاری بالاتری داریم که امیدواریم در سفر رییس‌جمهور محقق و مصوب شود؛ این امر تأثیر مهمی در امنیت شغلی کارگران دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با مهم قلمداد کردن بحث تأمین مالی و رفع چالش‌ها و موانع پیش روی تولید اضافه کرد: در ستاد تسهیل به دنبال رفع موانع تولید هستیم که از آذرماه تاکنون، در حدود ۶۷۰ پرونده را با حضور مدیران مربوطه بررسی کردیم و در نتیجه، هدف‌گذاری برای استان در بازگشت واحد‌های غیرفعال و نیمه‌فعال به چرخه تولید محقق شد و ۱۷۲ واحد به ظرفیت خود بازگشتند؛ همچنین ۱۱.۴ نرخ بیکاری در انتهای آذرماه، در انتهای اسفند به حدود ۱۰ درصد رسیدیم.

وی خاطرنشان کرد: در استان، بالای ۲۵ درصد نرخ بیکاری در بین قشر تحصیل‌کرده داریم و برای کم کردن این نرخ و با توجه به شعار سال، تسهیلات تبصره ۱۸ را که مختص شرکت‌های دانش‌بنیان است، ۴ برابر کردیم و فکر می‌کنم تا تیرماه بتوانیم این تسهیلات را دریافت کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سیزده − نه =