صفحه اصلی » اقتصادی » فرایند صدور بارنامه تغییر نکرده است/ بیش از 170 شرکت حمل و نقل در اصفهان بارنامه الکترونیک صادر می کنند

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان:

فرایند صدور بارنامه تغییر نکرده است/ بیش از 170 شرکت حمل و نقل در اصفهان بارنامه الکترونیک صادر می کنند

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: بیش از ۱۷۰ شرکت حمل و نقل اوراق کاغذی آن ها تمام و در حال صدور بارنامه الکترونیک هستند و تا یکی دو ماه دیگر تمام شرکت ها در استان اینگونه فعالیت خواهند داشت.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۱ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۲

محمد علی صلواتی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: بارنامه های کاغذی اوراق خاص دولتی بود که از طریق بانک ها در اختیار شرکت های حمل و نقل قرار می گرفت.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان با اشاره به هزینه های قابل توجه ای که این بارنامه های داشت، گفت: علاوه بر هزینه صدور بارنامه کاغذی مشکلات دیگری چون نیاز به رفت و آمد رانندگان برای دریافت بارنامه را نیز در بر داشت.

وی افزود: در راستای افزایش بهره وری و حصول دولت الکترونیک و چرخه الکترونیک سازی حمل و نقل صدور بارنامه های الکترنیکی در دستور کار قرار گرفت.

صلواتی با بیان اینکه یکی دیگر از مزایای بارنامه الکترونیکی صرفه جویی است، بیان کرد: از ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ در سراسر کشور این طرح عملی شد.

علیرضا صلواتی با اشاره به مزایای بارنامه الکترونیکی برای رانندگان عنوان کرد: رانندگان با نصب سامانه راهبران حمل و نقل می توانند بارنامه را شفاف ملاحظه کنند.

وی با بیان اینکه فرایند صدور بارنامه تغییر نکرده است، ادامه داد: برای آرامش خاطر رانندگان و نیاز صاحبان کالا و همچنین برای کنترل به شرکت های حمل و نقل ابلاغ شده تا اطلاع ثانوی بارنامه در کاغذ معمولی چاپ و با مهر شرکت در اختیار راننده قرار گیرد.

صلواتی گفت: البته برخی شرکت های حمل و نقل اوراق بارنامه را از قبل داشتند که گفته شد تا تمام شدن این اوراق بارنامه با رویه قبل چاپ و پس از آن بارنامه به صورت الکترونیک صادر شود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان بیان کرد: بیش از ۱۷۰ شرکت حمل و نقل اوراق کاغذی آن ها تمام و در حال صدور بارنامه الکترونیک هستند و تا یکی دو ماه دیگر تمام شرکت ها در استان اینگونه فعالیت خواهند داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهارده − 4 =