صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » کدورت آب رودخانه زاینده رود در کوتاه ترین زمان ممکن در سد چم آسمان مهار شد

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای اصفهان:

کدورت آب رودخانه زاینده رود در کوتاه ترین زمان ممکن در سد چم آسمان مهار شد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از مهار شدن کدورت آب رودخانه زاینده رود در محدوده سد چم آسمان در کوتاه ترین زمان ممکن خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود چیتیان با بیان اینکه کدورت آب رودخانه زاینده رود در کوتاه ترین زمان ممکن در سد چم آسمان مهار شد، اظهار کرد: روز گذشته به دنبال بارش رحمت الهی در بالادست محدوده سد چم آسمان و به دلیل افزایش شدت باران در مدت کوتاه، کدورت آب ورودی به سد چم آسمان افزایش یافت.

چیتیان با اشاره به این که در بارش های معمولی میزان افزایش کدورت آب به حدود 150 می رسد، تصریح کرد: افزایش کم سابقه میزان کدورت آب به اختلال در فرایند تصفیه آب در تصفیه خانه بابا شیخعلی منجر شد.

وی با بیان این که میزان کدورت آب ورودی به سد چم آسمان به طور لحظه ای اندازه گیری و پایش می شود، خاطر نشان کرد: شب گذشته افزایش میزان کدورت در این سد از مرز یک هزار گذشت.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان اضافه کرد: با توجه به شروع افزایش کدورت آب در ساعت 18 و اوج گیری آن در ساعت 21، اقدامات ابتدایی لازم در سد چم آسمان از همان ابتدای افزایش کدورت صورت گرفت.

وی با اشاره به همکاری و تعامل خوب بین شرکت آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب استان افزود: پس از چند ساعت، کدورت وارده مهار شد و تصفیه آب به حالت عادی بازگشت.

چیتیان با تأکید بر ادامه خدمت رسانی به مردم شریف استان یادآور شد: عادی شدن سریع شرایط به گونه ای بود که کمبود آب شرب در مناطق استان احساس نشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × 2 =