صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان سالم است/ سجزی در وضعیت نارنجی

هوای اصفهان سالم است/ سجزی در وضعیت نارنجی

میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی عدد ۶۸ بیانگر حاکمیت هوای سالم در کلانشهر اصفهان است.

تاریخ انتشار: ۰۷:۵۳ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوا در ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان‌های احمد آباد با شاخص ۵۹، استانداری با شاخص ۸۱، انقلاب با شاخص ۷۴، جی با شاخص ۷۸، خرازی با شاخص ۷۶، رهنان با شاخص ۵۸، فیض با شاخص ۷۰، کاوه با شاخص ۶۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۶۹ در وضعیت سالم قرار دارد.

وی با بیان اینکه شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های باهنر با شاخص ۳۸، فرشادی با شاخص ۴۹ و میرزاطاهر با شاخص ۱۷ در وضعیت سبز و پاک ثبت شده است، افزود: کیفیت هوا در سگزی با شاخص ۱۱۶ نیز در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، افزود: همچنین شاخص کیفی هوا در دیگر شهرهای استان اصفهان مناسبت است به گونه‌ای که کیفیت هوا در مبارکه با شاخص ۷۵ در وضعیت سالم و شاهین شهر با قرار گرفتن بر روی شاخص کیفی ۴۴ در وضعیت پاک ثبت شده‌اند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 + 13 =