صفحه اصلی » استان اصفهان » افول رژیم صهیونیستی بر اثر وحشت از موشک‌های نقطه زن جوانان فلسطینی

امام جمعه موقت اصفهان:

افول رژیم صهیونیستی بر اثر وحشت از موشک‌های نقطه زن جوانان فلسطینی

امام جمعه موقت اصفهان گفت: امروز سنگ‌های در دست جوانان فلسطین به موشک‌های نقطه زن تبدیل شده و رعب و وحشت را در این رژیم ایجاد کرده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله ابوالحسن مهدوی صبح امروز سه شنبه سیزدهم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، در خطبه‌های نماز عید سعید فطر، اظهار کرد: در ابتدا تمام نماز گذاران را به رعایت دستورات دین و تقوای الهی دعوت می‌کنم چراکه باید دانست روز بزرگ عید فطر از جمله روزهای با عظمت و برای تمام مسلمانان جزو روزهای باشکوه است.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: اما در در ماه مبارک رمضان یکی از معیارهای قبولی روزه‌ها پرداخت فطریه است، امسال برای افرادی که مصرف گندم داشتند، حدود ۴۰ هزار تومان مشخص و زمان پرداخت این مبلغ تا ظهر روز عید فطر تعیین شده است و برای افرادی که نماز عید فطر اقامه می‌کنند تا پیش از نماز است و لازم است افراد اجازه پرداخت فطریه به فقرا را از مراجع تقلید خود دریافت کنند.

وی بیان کرد: دین اسلام، دینی جامع است، بنابراین علاوه‌ بر عبادت جسمانی، عبادت مالی نیز دارد، مؤمن در ماه رمضان وظیفه فردی و اجتماعی خود را با پرداخت فطریه به جا می‌آورد.

آیت الله مهدوی تاکید داشت: اکنون با توجه به شرایط اقتصادی برای افرادی که در تنگنای معیشتی قرار دارند، بهتر است ابتدا در پرداخت فطریه به نیازمندان که با آنها روابط فامیلی داریم شروع کنیم، همچنین برای انفاق مناسب است که ابتدا مخفیانه انجام و از یکدیگر در این عمل سبقت گرفت شود و باید از مطلوب‌ترین‌ها انفاق کنید.

وی خاطرنشان کرد: از جمله اعمالی که در روز عید فطر توصیه شده است، زیارت امام حسین(ع) و همچنین خواندن قرآن، زیارت عاشورا و دعای ندبه است. در قنوت نماز عید فطر از خدا می‌خواهیم که در تمامی خیرهایی که ۱۴ معصوم وارد شدند، ما نیز وارد شویم.

امام جمعه موقت اصفهان متذکر شد: امیدواریم خداوند رفتار و اخلاق انبیا را به عنوان عیدی به همه عطا کند. از خداوند می‌خواهیم صفات اهل بیت (ع) از جمله صبر و یقین را به همه افراد عطا کند.

وی توضیح داد: دومین درخواست انسان‌های صالح از خداوند بعد از معرفت، عافیت است، عافیت به دو نوع است عافیت جسمی و عافیت روحی، در عافیت روحی انسان به مرحله‌ای می‌رسد که می‌تواند در زمان ظهور از جمله ایران امام زمان باشد، عافیت روحی افراد فکر و عمل سالم دارند.

* حضور مردم در راهپیمایی روز قدس، باعث تقویت امید مردم فلسطین شد

آیت الله مهدوی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی زمانی قصد تسلط بر منطقه را داشت، اما امروز بیش از گذشته شکست‌های پی در پی از نیروهای محور مقاومت، این رژیم روز به روز ضعیف‌تر شده، همچنین امروز سنگ‌های در دست جوانان فلسطین به موشک‌های نقطه زن تبدیل شده و رعب و وحشت را در این رژیم ایجاد کرده است، کشورهایی که با رژیم صهیونیستی روابطی را آغاز کردند، روزی از این اقدام خود پشیمان خواهند شد.

وی با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی روز قدس یادآور شد: از حماسه مردم ایران با زبان روزه در روز قدس تشکر می‌کنم، زیرا حضور مردم باعث تقویت امید مردم فلسطین شد، رهبر معظم انقلاب فرمودند “مقاومت فلسطین تا به امروز جواب داده است و گسترش جبهه مقاومت در حال رقم خوردن است و عقب نشینی‌های اسرائیل طی سال‌های گذشته باعث شده که کشورهای سازشگر به فکر تجدید نظر بیافتند.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: همچنین رهبر معظم فرمودند، حضور مردم در روز قدس موجب افزایش استقامت مردم فلسطین شد و تا زمانی که رژیم غاصب مسلط بر فلسطین است، تمام روزها باید روز قدس باشد و ترویج اراده مقاومت در بین مردم فلسطین، شکست‌های پی در پی رژیم اسرائیل و آمریکای جنایتکار نشان‌دهنده افول رژیم صهیونیستی است، روزی خواهد آمد که اسرائیل از فکر انسان‌ها نیز محو شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 5 =