صاحب نیوز

1398042309553399317877234

تجلیل از 60 نفر از حافظان و پیشکسوتان قرآن کریم شهرستان نایین

با حضور جمعی از مسئولان شهرستان نائین از 60 نفر از حافظان و پیشکسوتان قرآن کریم شهرستان تجلیل شد.

کدخبر: 1089239
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۱۳ @ ۱۴:۴۱


به گزارش صاحب نیوز؛ موسسه فرهنگی قرآن و عترت اسراء بافران، با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نایین، آیین تجلیل از حافظان و پیشکسوتان قرآن کریم را با حضور امام جمعه، نماینده مردم شهرستان‌های نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی، معاون فرماندار، نیروی انتظامی و رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان برگزار کرد.

حجت الاسلام سید علی سجادی امام جمعه نایین در این مراسم ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این برنامه گفت: جامعه، با قرآن زنده است و به برکت قرآن متحول شده است.

امام جمعه نایین با تاکید بر اینکه باید قرآن را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم و در مسیر عمل به اهداف عالیه آن قدم برداریم خاطرنشان کرد: هرچه ما به قرآن بیشتر اهمیت دهیم و بیشتر با آن انس بگیریم تاثیرات آن در زندگی ما بیشتر و پر رنگ تر می شود.

* آسیب های اجتماعی جامعه امروزی حاصل فاصله گرفتن از معنویات است

الهام آزاد نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز  در این مراسم اظهار کرد: خدا نور مطلق است و برای اینکه بتواند جان انسانها را نورانی کند انبیا و اولیای الهی را فرستاده تا دل و جان انسان را با قرآن نورانی کنند.

وی با بیان اینکه علت وجود آسیب های اجتماعی در جامعه را فاصله گرفتن از قرآن و مقید نبودن به نماز عنوان کرد و افزود: ما باید فلسفه قرآن و نماز را برای فرزندانمان بازگو کنیم تا شاهد تاثیرات آن در زندگی باشیم.

فخارزاده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و فخرایی مدیر موسسه فرهنگی قرآن و عترت اسراء بافران نیز در ادامه گزارشی از فعالیتهای قرآنی شهرستان ارائه دادند. شایان ذکر است در این مراسم که صبح روز پنجشنبه هشتم اردیبهشت ماه برگزار شد از حدود ۴۰ نفر از حافظان قرآن کریم در سطوح مختلف و ۲۰ نفر از فعالین و پیشکسوتان عرصه قرآنی تجلیل شد.