صفحه اصلی » اجتماعی » زاینده‌رود به تالاب بین‌المللی گاوخونی رسید

زاینده‌رود به تالاب بین‌المللی گاوخونی رسید

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: با تمهیدی که در توزیع آب اخیر اندیشیده شد آب نسبتا پایدارتری به تالاب بین‌الملی گاوخونی رسید.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۰ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۴

به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایسنا، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به رسیدن آب به تالاب گاوخونی، گفت: با تجمیع آب آن در بامداد نهم اردیبهشت کانال رودشت جنوبی با هدف هدایت آب برای تامین آب تالاب مجدداً باز و در روز دهم آب از انتهای کانال رودشت جنوبی در محدوده شهر ورزنه وارد زاینده‌رود شد.

حسن ساسانی با اعلام این خبر اظهار کرد: در توزیع آب سال‌های گذشته با توجه به نوع توزیع آب سهم ناچیزی از آب به تالاب می‌رسید که با تمهیدی که در توزیع آب اخیر اندیشیده شد آب نسبتا پایدارتری به تالاب بین‌الملی گاوخونی رسید.

وی با بیان اینکه با اتمام آبیاری زمین‌های کشاورزی شرق کانال‌های رودشت، هشتم اردیبهشت بسته شدند، افزود: با تجمیع آب آن در بامداد نهم اردیبهشت کانال رودشت جنوبی با هدف هدایت آب برای تامین آب تالاب مجدداً باز و در روز دهم آب از انتهای کانال رودشت جنوبی در محدوده شهر ورزنه وارد زاینده‌رود شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان اضافه کرد: با این اقدام علاوه بر جریان آب به سمت تالاب آبی که در محدوده شهر ورزنه به صورت محبوس و مانداب تبدیل شده بود و یکی از عوامل نامطبوع و مریضی در منطقه است نیز تبدیل به آب جاری شد.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه با اقدامات انجام شده آب با سرعت و دبی مطلوب‌تری به تالاب رسید.  ساسانی تصریح کرد: با تلاش همکاران و دیگر دستگاه‌ها و همراهی کشاورزان آب اکنون با دبی ۱.۵ تا ۲ متر مکعب بر ثانیه وارد تالاب می‌شود.

وی یاد آور شد: زهاب کشاورزی منطقه و روان آب‌های فصلی سهم به‌سزایی در پایداری این جریان دارد و امید است با ادامه همراهی همه دستگاه‌های مربوطه و کشاورزان بتوان این جریان را با حد اکثر زمان به سمت تالاب ادامه داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نوزده − نوزده =