صفحه اصلی » اجتماعی » بوئین میاندشت، مقصد ششمین سفر شهرستانی استاندار اصفهان

بوئین میاندشت، مقصد ششمین سفر شهرستانی استاندار اصفهان

استاندار اصفهان در ششمین سفر شهرستانی خود با حضور در شهرستان بوئین میاندشت و بازدید از طرح‌های برزمین مانده و روستاهای این شهرستان و دیدار با مردم بوئین میاندشت، با مشکلات این شهرستان آشنا شده و دستورات و مصوبات لازم برای رفع این مسائل را صادر کرد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان، به همراه معاونین خود روز گذشته وارد شهرستان بوئین میاندشت شد تا ششمین سفر شهرستانی خود را در غرب استان اصفهان ثبت کند. بازدید از طرح‌های نیمه تمام، شنیدن مشکلات مردم و چاره اندیشی برای رفع مشکلات این شهرستان تازه تأسیس از اهداف سفر استاندار به بوئین میاندشت بود.

مرتضوی ابتدا وارد گلستان شهدای محله بوئین شد و با ادای احترام به مقام شامخ شهدا سفر یک روزه خود را آغاز کرد. بازدید از ساختمان دانشگاه پیام نور، بازدید از ورودی حادثه خیز شهر بوئین میاندشت و بازدید از ناحیه صنعتی داشکسن اولین بازدیدهای رئیسی در این شهرستان بود.

وی سپس در مجموعه ورزشی انقلاب شهر بوئین میاندشت از استخر نیمه تمام و زمین چمن این مجموعه ورزشی بازدید کرد و طی رایزنی با مسئولان استان در محلّ، قول تکمیل و بهره برداری هر چه سریعتر آن را گرفت.

استاندار اصفهان سپس در گلستان شهدای محله میاندشت حاضر شد و آن جا نیز از مقام شهیدان تجلیل به عمل آورد و بعد از بازدید از ساختمان نیمه تمام تنها مجتمع فرهنگی آموزشی این شهرستان و پل شهید قجاوند، راهی محله ششجوان شد که چند سالی است به شهر بوئین میاندشت ملحق شده است.

مرتضوی با استقبال مردم وارد این محله شده و در گلستان شهدای آن حاضر شد تا پای صحبت مشکلات مردم این محله بنشیند. مشکلات زیرساخت نظیر کوچه‌ها و خیابان‌های خاکی و پر از چاله نشان دهنده نیاز اساسی این محله به یک کار عمرانی جهادی بود. مسأله‌ای که از قضا خواسته مردم هم بود و اظهار داشتند از زمان الحاق این روستای ششجوان به شهر بوئین میاندشت، عدم رسیدگی کافی شهرداری موجب شده این محله به این حال و روز بیافتد و خواستار بازگشت ششجوان به همان حالت روستایی قبل خود بودند.

مشکلات مربوط به تصرف اراضی توسط اداره راه و شهرسازی، تکمیل نشدن تنها مجتمع ورزشی این محله که توسط سپاه بنا نهاده شده بود، دریافت حق آبه کشاورزان و تدوین طرح‌های گردشگری برای این محله از جمله خواسته‌های مردم ششجوان بود که به سمع و نظر استاندار رسید.

شهر افوس مقصد بعدی استاندار اصفهان بود. وی در آن جا ضمن دیدار با مردم از تنها شرکت دانش بنیان منطقه بازدید کرد که در این شرکت قطعات الکترونیکی موتور سیکلت مونتاژ و ساخته می‌شود.

بازدید از منطقه گردشگری پل نوغان و بازدید از پایگاه هلال احمر امداد جاده‌ای نوغان دیگر برنامه‌های روز گذشته مرتضوی بود و وی پس از آن در پایگاه ایست و بازرسی بلطاق حضور پیدا کرد؛ گلوگاه امنیتی که از آن به عنوان مهمترین پایگاه ایست و بازرسی استان یاد می‌شد.

مسئولان انتظامی شهرستان بوئین میاندشت در این بازدید ضمن بیان اهمیت این نقطه ایست و بازرسی، خواستار تأمین بودجه برای احداث ساختمان و تأسیسات مورد نیاز و همچنین تجهیز این پایگاه برای ارتقای سطح کارایی و امنیتی این پایگاه انتظامی بودند.

پس از این بازدید انتظامی، استاندار اصفهان و کاروان همراه وی به روستای تیرکرت عزیمت کرده و ضمن بازدید از مراحل احداث تنها مدرسه این روستا، بر لزوم احداث هر چه سریعتر این مدرسه و جمع شدن مدرسه کانکسی روستا تأکید کرد.

مردم روستای تیرکرت هم حضور استاندار را در این روستا غنیمت شمرده و در دل خود را بابت مشکلات روستا برای استاندار بازگو کردند. مشکلاتی که سبب مهاجرت مردم روستا شده و زندگی در آن را با سختی روبرو کرده بود؛ مشکلاتی نظیر کمبود درآمد، مشکلات بهداشتی، مکشلات معیشتی، نبود آب و خلاصه ابتدایی‌ترین نیازهای هر انسانی برای زندگی.

آخرین مقصد مرتضوی در سفر یک روزه خود به شهرستان بوئین میاندشت روستای بلطاق بود و مردم رنج کشیده از 15 سال بی وفایی و وعده دروغ مسئولان. مردمی که در تأمین آب شرب خود نیز با مشکل روبرو شده‌اند در حالی که در فصول پاییز و زمستان صدها میلیمتر بارش نزولات جوی را دارند.

مهمترین مشکل مردم این روستا منتهی می‌شد به احداث سد بلطاق و مسائل پیرامون آن. سدی که گویا اراده‌ای برای انجام آن در بین مسئولان آب منطقه‌ای نبوده است وگرنه ابعاد این طرح چیزی نبوده است که بعد از 15 سال هنوز به اتمام نرسیده و مشکلات مردم این روستا را حل نکرده است.

در این روستا مردم با آه دل و رنج جان مشکلات خود را در جلسه‌ای عمومی بیان کردند و از کارشکنی‌های مسئولان استان به ویژه در آب منطقه‌ای برای حل مشکلات مردم این روستا سخن به میان آوردند.

استاندار اصفهان بعد از بازدید از این روستا و دیدار با مردم آن به همراه معاونین خود در فرمانداری بوئین میاندشت حاضر شد و چهره به چهره با برخی از مردم این شهرستان صحبت کرده، مسائل و مشکلات ایشان را با حوصله شنیده و دستورات لازم برای رفع آن‌ها را صادر کردند.

ادامه برنامه مرتضوی بلافاصله بعد از نماز و نهار با برگزاری جلسه مشترک شورای اداری استان و شهرستان بوئین میاندشت با موضوع طرح مسائل و مشکلات این روستا و بررسی مصوبات این سفر با حضور مدیران کل و مسئولان استان دنبال شد.

پس از این جلسه برگزاری نشست خبری با خبرنگاران پیرامون این سفر، جلسه با نخبگان شهرستان بوئین میاندشت و سرکشی به خانواده‌های شهدا آخرین برنامه‌های ششمین سفر شهرستانی استاندار اصفهان بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 − 7 =