صفحه اصلی » استان اصفهان » در دولت جدید، سند تحول بنیادین به جای 2030 مبنای عمل است

در دولت جدید، سند تحول بنیادین به جای 2030 مبنای عمل است

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در بعضی موارد سند ۲۰۳۰ به جای قوانین اصلی آموزش و پرورش قرار گرفت که با روی کار آمدن دولت مردمی آقای رئیسی اهداف آموزش و پرورش بر ریل اصلی یعنی سند تحول بنیادین قرار گرفت.

تاریخ انتشار: ۲۱:۲۵ - جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا ابراهیمی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان، در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان، با تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم به بحث تزکیه و تربیت عنایت ویژه داشته‌است و اولین توصیه پروردگار متعال توجه به علم‌آموزی بوده‌است؛ علم در اسلام جایگاه بالایی دارد و ابزار و مکان علم‌آموزی مقدس شمرده شده‌ است.

وی افزود: جایگاه معلم بسیار بلند است؛ به واسطه این‌ اگر وجه تمایز خلقت انسان را با سایر موجودات بررسی کنیم، یکی از مهم‌ترین تفاوت، ها این است که انسان اندیشمند و صاحب فطرت می‌باشد و امانت بسیار بزرگی دارد که ناشی از فطرت و اندیشه او است؛آن امانت به دست معلم سپرده می‌شود و ما باید خداراشکر باشیم که تقدیرمان را معلمی رقم زدند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: معلم عنصر فکر و اندیشه را بارور می‌کند و فرهنگ‌ساز و  هویت‌آفرین است؛ هر جامعه‌ای که هویت بالاتر و والایی داشته باشد، جامعه‌ موفقی است که این وظیفه و رسالت معلم است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: معلم مثل پدر و مادری است که عاشقانه دانش‌آموز خود را دوست می‌دارد و به این دوست داشتن و مسؤولیت‌پذیری افتخار می‌کند؛ همچنین معلم همچون شمع می‌سوزد تا به جامعه روشنی بخشد؛ هر جامعه‌ای که آموزش و پرورش پویا، خلاق و اثرگذار داشته باشد جز وجوامع پیشرفته است و در همه ابعاد رشد می‌کند.

وی تأکید کرد: اگر جامعه به معلم و مدرسه و آموزش توجه کند، یعنی به همه ارکان جامعه توجه کرده‌ است و اگر آموزش و پرورش با کیفیتی داشته باشیم، شهروند مؤمن و قانون‌مداری خواهیم داشت؛ بنابراین توجه به این مسأله باید از مهمترین الویت‌های جامعه اسلامی باشد و همه واجب بدانند آموزش و پروش را همراهی کنند.

ابراهیمی یادآور شد: ما در اصفهان در خدمت یک میلیون دانش‌آموز هستیم و ۱۱۰ هزار فرهنگی بازنشسته و فعال  و ۱۰ هزار معلم غیر رسمی داریم که این جمعیت بسیار بزرگی است  که همه جامعه را درگیر خود کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: نقش‌آفرینی معلمان در نهضت و انقلاب اسلامی بی‌بدیل بوده‌ است و در نهضت اسلامی، دانش‌آموزان و معلمان شهید کم نیستند و متعاقبا در دفاع و مقدس هم نقش پویایی داشتند و حتی بسیاری از معلمان، فرماندهان ارشد بودند.

وی افزود: در کل کشور نیز ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید داریم که ۶ هزار نفر از آن‌ها اصفهانی هستند از ۲هزار و ۵۰۰ معلم شهید بیش از ۳۰۰ نفر آن‌ها از اصفهان هستند.

ابراهیمی در پایان تصریح کرد: آموزش و پرورش باید از کانال مبانی دینی انجام وظیفه کند؛ در بعضی موارد سند ۲۰۳۰ به جای قوانین اصلی آموزش و پرورش قرار گرفت که ما امید داریم با روی کار آمدن دولت مردمی آقای رئیسی  اهداف آموزش و پرورش بر ریل اصلی یعنی سند تحول بنیادین قرار گیرد و البته چنین هم شده‌ است‌.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

20 + شانزده =