صفحه اصلی » اجتماعی » تقدیم 378 نفر شهید امدادگر در دفاع مقدس/ ارزش خدمات داوطلبی هلال احمر در سال گذشته بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان:

تقدیم 378 نفر شهید امدادگر در دفاع مقدس/ ارزش خدمات داوطلبی هلال احمر در سال گذشته بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ ارزش اقتصادی خدمات داوطلبی ما بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است، گفت: جذب جوانان و داوطلبان در دستور کار بوده و آموزش ها حتی در حوزه مهارت های شخصی و زندگی آن ها نیز بوده است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۸ - شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد علی هاشمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: شعار جمعیت هلال احمر کرامت انسانی، تسکین آلام بشری و ترویج صلح و دوستی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان تصریح کرد: ماموریت اصلی جمعیت هلال احمر آمادگی در برابر حوادث و پاسخ گویی به حوادث است.

*378 نفر شهید امدادگر داشتیم

وی با اشاره به اهداف اصلی هلال احمر و با بیان اینکه امسال یکصدمین سال از شروع فعالیت هلال احمر می گذرد، گفت: در جنگ تحمیلی که یکی از شاخص های فعالیت های هلال احمر بود، به محض شروع جنگ ستاد مشترک امداد و درمان تشکیل شد و در ابتدا آموزش امدادگران و اعزام ان ها به جبهه در دستور کار قرار گرفت و ۴ هزار نفر اموزش دیده  به جبهه اعزام شدند و ۳۷۸ نفر شهدای امداد گر داشتیم.

هاشمی ادامه داد: تخلیه مجروحان از جبهه از خط مقدم تا به استان ها و همچنین برپایی نقاحتگاه ها از دیگر فعالیت های جمعیت هلال احمر در جنگ تحمیلی بوده است.

محمد علی هاشمی بیان کرد: امداد رسانی در بمباران شهری، کمک به راه اندازی بیمارستان صحرایی، ارتباط با اسرا و خانواده ها، جمع آوری کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه های جنگ و راه اندازی اردوگاه های مهاجران و اسرای عراقی از دیگر اقدامات این جمعیت در جنگ تحمیلی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان ادامه داد: در سال گذشته و سال ۹۹ فعالیت شاخصی در کرونا انجام شد که یکی از آن ها ایجاد مرکزی بود که پس از ترخیص بیماران کرونایی، این بیماران انجا بستری شدند، همچنین داوطلبان ما بر انجام و نظارت بر پروتکل ها و در کارهای پشتیبانی در بیمارستان ها  و مراکز واکسیناسیون نیز حضور داشتند، همچنین تهیه واکسن در شرایطی که ایران تحریم بود، انجام شد و تعداد بسیار زیادی واکسن را با کمترین قیمت هلال احمر تهیه کرد.

هاشمی خاطرنشان کرد: چشم انداز جمعیت هلال احمر به این شکل دیده شده است که جامعه ایمن، تاب اور و اماده در برابر حوادث که به حفظ کرامت انسانی و گسترش صلح و دوستی و خدمات داوطلبانه در ایران و سراسر جهان اهتمام می ورزد.

محمد علی هاشمی بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ اولویت اول کمک به ایجاد جامعه تاب آور و کاهش خطر و پاسخگویی موثر به حوادث و سوانح بود که در این راستا ما به توانمند سازی تیم های عملیاتی پرداختیم.

وی با اشاره به مزایای خانه های هلال افزود: در راستای تاب آوری جامعه ایجاد خانه های هلال بود که تا کنون ۳۸۰ خانه هلال ایجاد شده است.

*توسعه خدمات توانبخشی در استان در دستور کار قرار گرفت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: راهبرد دوم کمک به تامین زندگی سالم و ایمن است که فعالیت ها در دو راستا بوده است که در توانبخشی احساس نیاز شد که هلال احمر وارد شده و توسعه خدمات توانبخشی در استان در دستور کار قرار گرفت.

هاشمی تصریح کرد: راهبرد سوم  توزیع و گسترش مشارکت های اجتماعی در فعالیت بشر دوستانه و با تقویت نقش جوانان و داوطلبان است؛ خیلی از کشورهای توسعه یافته کاری که انجام دادند توسعه خدمات داوطلبی است.

*در سال ۱۴۰۰ ارزش خدمات داوطلبی ما بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است

محمد علی هاشمی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ ارزش اقتصادی خدمات داوطلبی ما بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است، گفت: جذب جوانان و داوطلبان در دستور کار بوده است و آموزش ها حتی در حوزه مهارت های شخصی و زندگی آن ها نیز بوده است.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ ارتباط بیشتر با انجمن ها داشتیم، تا بتوانیم اهداف هلال احمر برسیم، گفت: جمعیت هلال احمر اصفهان معین تهران و جانشین تهران نیز هست که در این زمینه مرتب امادگی خود را ارتقا می دهیم و همچنین در حوادث دیگر استان ها نیز با امادگی وجود دارد، اعلام امادگی می کنیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: هلال احمر نقشی در قیمت دارو نداشته و در تهیه و توزیع داروهای کمیاب در خدمت مردم هستیم و در داروخانه هلال احمر کمک های جنبی که به مردم می شود باعث می شود که مردم ناامید برنگردند.

محمد علی هاشمی بیان ادامه دارد: از سیستم حمایتی ۵ میلیارد تومان سال گذشته کمک دارویی به افراد نیازمند شده است و سعی کردیم که کمبود دارویی نباشد البته گاهی بواسطه تحریم برخی اقلام دارویی مشکل پیدا کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان ادامه داد: در واکسیناسیون حجاج اقدامات در حال انجام است و هم معاینه و واکسیناسیون انجام می شود.

وی در مورد کمبودها گفت: با کمبودهایی در تامین مالی ساخت پروژه پایگاه امداد بین شهری مواجه هستیم و کمبودهایی هم در خودروهای نجات داریم؛ بانک امانت ما با کمک خیران توسعه خوبی داشته است

هاشمی خاطرنشان کرد: شب عید در طرح هلال رحمت ۱۰ هزار سبد غذایی و ماه مبارک رمضان هشت هزار سبد تحویل نیازمندان شده است.

محمدعلی هاشمی با اشاره به تحریم ها که گاهی در بعضی از داروها مشکلاتی را ایجاد کرده و حتی در سیل شمال حساب هلال احمر بسته شد،  بیان کرد: در هفته هلال احمر برنامه های خاصی داریم که تجلیل از شهدای امدادگر و شاخص های کمک کننده و همچنین درخواست از شهرداری و شورای شهر برای شهدای امدادگر بخشی از این برنامه هاست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 + هجده =