صفحه اصلی » سیاسی » برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی در سراسر استان/ توزیع 93 هزار بسته معیشتی

رئیس بسیج سازندگی استان اصفهان خبرداد؛

برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی در سراسر استان/ توزیع 93 هزار بسته معیشتی

رئیس بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: در دهه بسیج سازندگی رزمایش جهادگران فاطمی در سراسر شهرستان های استان انجام خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۷ - شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ حسن عجمی عصر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بسیج سازندگی امروز در محور محرومیت زدایی و خدمت رسانی، گروه های جهادی و اقتصاد مقاومتی فعالیت می کند.

رئیس بسیج سازندگی استان اصفهان با اشاره به خدمات ارزنده بسیج در ایام کرونا و همدلی مردم تصریح کرد: در این ایام ۵۷۰ کارگاه خیاطی تبدیل به کارگاه ماسک دوزی شد و در کشور در حالی که وارد کننده ماسک بودیم، صادر کننده ماسک شدیم.

وی در مورد اقدامات بسیج سازندگی افزود: ۲۶۸ نفر آزادی زندانیان غیر عمد، ۱۵۰۰ سری جهیزی در ازدواج آسان، کمک به مسکن محرومان و کمک های مومنانه از جمله اقداماتی است که بسیج سازندگی انجام داده است.

عجمی بیان کرد: امسال در دهه بسیج سازندگی که برای اولین سال است تبدیل به دهه شده است برنامه های مختلفی را برای این دهه دنبال خواهیم کرد.

حسن عجمی در مورد برنامه های پیش بینی شده برای این دهه گفت: نمایشگاه های اقتصاد مقاومتی، افتتاح پروژه های اشتغال آفرین، افتتاح طرح های محرومیت زدایی، توزیع ۹۳ هزار بسته معیشتی، آزادی زندانیان و تهیه جهیزیه بخشی از برنامه های پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه با توجه شعار سال همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی یکی دیگر از برنامه های این دهه است، گفت: در دهه بسیج سازندگی رزمایش جهادگران فاطمی در سراسر شهرستان های استان با فعالیت ۳۰۰ گروه جهادی انجام خواهد شد و همچنین چهار قرارگاه در سمیرم، برخوار، آران‌وبیدگل بیدگل و چادگان راه اندازی شده است.

عجمی گفت: یکی دیگر از برنامه های ویژه در این دهه برگزاری نمایشگاه کارآفرینی صنایع دستی و هنرهای دستی  در ۲۴ ناحیه بسیج  خواهد بود.

عجمی بیان کرد: بهترین فرصتی که گروه های جهادی می توانند فعالیت داشته باشند تابستان است و تلاش می کنیم از ظرفیت استان در تقویت گروه های جهادی استفاده کنیم؛ بیش از ۵۰ درصد از مجموع ۲ هزار و ۵۸۰ گروه جهادی استان در تابستان  فعال می شوند.

حسن عجمی با بیان اینکه در چهار نقطه استان قرارگاه گروه جهادی ایجاد خواهد شد، گفت: در تابستان می توانیم از ظرفیت اقشار خصوصا دانش آموزی و دانشجویی برای گروه های جهادی استفاده کنیم.

وی بیان کرد: فعالیت جهادگران در سامانه اطلس ثبت و ماموریت آن ها ثبت می شود و همچنین بیمه غرامت نیز برای ان ها وجود دارد.

عجمی با بیان اینکه  ۵۰ منزل محرومین از  450 منزلی که بسیج سازندگی در حال ساخت دارد، در دهه بسیج سازندگی به بهره برداری می رسد، گفت: در خانه محروم بخشی از فعالیت در تعامل با کمیته امداد است و بخشی نیز با استفاده از ظرفیت های سپاه و خیران به افراد نیازمند کمک می شود.

رئیس بسیج سازندگی استان اصفهان با اشاره به فعالیت های گروه های جهادی در استان و استان های دیگر گفت: به کمک گروه های جهادی شاهد اقدامات و کارهای خوبی هستیم.

عجمی بیان کرد: در مبارزه با بیماری سالک که کانون ها در شهرستان های برخوار، آران و بیدگل و شرق اصفهان مطرح است،  هماهنگی های علوم پزشکی انجام داده است

عجمی بیان کرد: در سال گذشته ۵۲۰ پنل خورشدی در سطح استان ایجاد شد و امسال ۳ هزار پنل خورشیدی را در دستور کار داریم که بتوانیم انجام دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

19 − ده =